A választási kampány nagyon kevéssé tükröződik vissza a programban – mondta az InfoRádiónak Tamás Pál. A szociológus szerint ez reális, mivel szét kellett választani az ígéreteket és a tennivalókat.
Hasonlóan gondolkodik a kampány és a program viszonyáról Stumpf István is, aki szerint a 85 oldalas dokumentumban „benne van a vak ló bátorsága”. „Igaznak látszik az az ellenzéki kritika, amely szerint a választókat becsapják, mert az derül ki, hogy az adócsökkentés helyett adóemelés van a programban, illetve bevezetik az utólagos tanulási költségtérítést, ami egy rejtett tandíj” – vélte a Századvég Alapítvány elnöke.
Bod Péter Ákos közgazdász szerint nem meglepő, hogy a kormányprogramból az tűnik ki: visszavonják az öt évre szóló adócsökkentési programot. Az egyetemi tanár az InfoRádiónak azt mondta: ha csak a lakosságtól és a vállalatoktól gyorsan elvonható pluszjövedelmekre alapozza a kormány a kiigazítást, akkor amellett, hogy visszaesik a gazdasági növekedés üteme, megnő a munkanélküliség és az infláció, két év múlva pedig újabb stabilizációra kerülhet sor.
„Biztos, hogy a kormánynak abban igaza van, hogy csak kiadáscsökkentéssel nem lehet eredményre jutni, ez adó és járulékemelést, a mentességek megszüntetését jelenti” – hangsúlyozta az InfoRádiónak nyilatkozva Csaba László. A közgazdász szerint úgy tűnik: a kormány átesik a ló túlsó oldalára. A Közép-Európai Egyetem tanára szerint az euró bevezetését igen komolyan kellene venni. A konkrét dátumokat a kormányprogramban kellene rögzíteni, és ehhez hozzárendelni a gazdaságpolitika többi elemét.
Csaba László aggasztónak tartja a költségvetési hiány szerkezetét, mert az az évi rendszeres bérkifizetésekre, valamint az intézmények fenntartására fordított összegekre megy el. Az öregedő magyar társadalom pedig a nemzeti össztermék 35-40 százalékánál nagyobb államháztartási hiányt nem engedhetne meg.
Forrás: Info Rádió

Horváth Csaba néha „unalomból” találkozott a zuglói parkolás főnökével, de tagadja a kenőpénz átvételét