A miniszterelnök egészen az 1960-as évekig ment vissza az elmúlt időszak gazdasági folyamatainak elemzésével. Az ország gazdasága Gyurcsány Ferenc szerint a rendszerváltozás után 98-tól vett nagyobb lendületet és 2001-2003 között torpant meg. Akkor visszaesett többek között az export és beruházás növekedése és megtorpant a foglalkoztatottság növekedése is.
– A mostani idők legnagyobb kihívása közös folyamatos túlköltés csökkentése – mondta Gyurcsány Ferenc, vagyis a folyó fizetési mérleg hiányának rendbetétele, nem pedig az államháztartás hiányának csökkentése. A miniszterelnök szólt még a kiadáscsökkentés és vagy bevételnövelés problematikájáról is, vagyis hogyan lehet az ország gazdasági helyzetét rendbe hozni. Itt arra mutatott rá, hogy az állam kiadásai főként szociális, jóléti kiadások, és ezek csökkentésével csínján kell bánni.
A kormány új gazdasági programjának lényege a fejlesztés feltételeinek megteremtése, az államreform azonnali megindítása, illetve az egyensúly gyors helyreállításához szükséges kiigazító lépések meghozatala, hogy a reformok sikeresek lesznek-e az a politikától függ – mondta Gyurcsány Ferenc.
(Magyar Rádió)
Halál lett a közös heroinozás vége a fővárosban
