A miniszterelnök sem kulturális, sem gazdasági, sem biztonsági értelemben nem számít a határon túli magyarokra a kormányzása során – mondta Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának és határon túli magyarok bizottságának fideszes elnöke a Határon Túli Magyarok Hivatala előtti sajtótájékoztatón, aki szerint erre utal a Magyar Állandó Értekezlet (Máért) felfüggesztése, a különféle alapítványi keretek megszüntetése és a HTMH felszámolása is.
Emlékeztetett arra, hogy június 30-ával jogutód nélkül megszűnik a HTMH, a határon túli magyarok ügyével a Miniszterelnöki Hivatalban egy főosztály foglalkozik majd. „Ezzel sajnálatos módon egy rendszerváltó vívmánynak a megszűnését kell konstatálnunk„ – mondta. Mint hozzátette, e rendszerváltó vívmány létrehozásában kiemelkedő szerepet játszott 1990-ben mind a baloldali, mind az első rendszerváltás utáni jobboldali kormányzat.
Németh Zsolt hangsúlyozta: egy országos hatáskörű szerv megszüntetése – közigazgatási értelemben – a határon túli magyarok ügyének a leértékelését jelenti. Az ellenzéki politikus súlyos tékozlásnak nevezte, hogy a mintegy 90, a határon túli magyar ügyekkel szakértői szinten foglalkozó köztisztviselőt elbocsátja a kormányzat. Ez nem nevezhető megtakarításnak – fogalmazott.
A Kormányszóvivői Iroda közlése szerint az új kormányzati struktúrában közvetlenül a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter alá besorolt szakállamtitkár felügyeli a határon túli magyarok ügyét. A kormány álláspontja szerint ezzel nem gyengül, hanem erősödik a határon túli magyarok ügyének képviselete – közölte a Kormányszóvivői Iroda.
(MTI)
Halál lett a közös heroinozás vége a fővárosban
