Az utazóknak feltétlenül ajánlott az alapvető gyógyszerek becsomagolása: ezek a fájdalom- és lázcsillapítók, a görcsoldók, a hashajtók és a székletfogó szerek. E mellé be kell tenni a kis csomagolású kézfertőtlenítőt, higi zsebkendőket az utcai használatra, a nyilvános WC-k utáni tisztálkodásra. A rendszeresen gyógyszert szedők nagyobb mennyiségű patikaszereinek kiviteléhez orvosi igazolás szükséges. A Távol-Keleten, Dél-Amerikában, Afrikában a túrázóknak számolni kell a szúnyogok által terjesztett maláriával, ennek kivédésére a háziorvosok írhatnak föl orvosságokat.
A déli országokból, tengerpartokon veszélyt jelenthet az erős napsugárzás, így tanácsos a bőr- és a szemvédelem, valamint a szellős – lehetőleg pamutból – öltözék, a kalap használata.
Fontos a folyadékpótlás, ám az ne szénsavas, cukrozott ital, hanem ásványvíz legyen. Az alkohol fokozza a szervezetből való vízelvonást.
A veszélyeztetettnek tartott országokban az étkezésnél ügyelni kell arra, hogy mindig hámozott gyümölcsöt együnk, utcán pedig lehetőleg ne vásároljunk sem gyümölcsöt, sem ételt. Kizárólag jól átsütött húsféleségeket, halakat fogyasszunk, óvakodjunk a nyers kagylóktól, osztrigáktól. Az utazási irodák által lefoglalt szállodák általában megbízhatók.
(Forrás: Világgazdaság)
Súlyos ellentmondások vannak Magyar Péter vagyonnyilatkozata és korábbi állításai között
