Élve darálták a naposcsibéket – Fotók is készültek

A Szegeden megjelenő Délmagyarország napilap információi szerint élő csirkéket, kacsákat és libákat daráltak le az ATEV Zrt. hódmezővásárhelyi telepén. A szárnyasok a madárinfluenzával fertőzött területekről származtak.

MNO
2006. 07. 04. 8:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A madárinfluenza továbbterjedésének megakadályozására mintegy hatszázezer szárnyas elpusztítását rendelték el a múlt hónapban Bács-Kiskun megyében. A csirkék, tyúkok, libák, kacsák és egyéb háziszárnyasok jelentős részét Csongrád megyében, az ATEV Zrt. hódmezővásárhelyi, egyébként a legszigorúbb EU-előírásoknak is megfelelő gyárában semmisítették meg, pontosabban dolgozták fel – áll a cikkben.

A napilap több forrásból is megerősített információi szerint a naposcsibék, kacsák, libák egy részét élve darálták le. Az újság informátorai egymástól függetlenül állítják, saját szemükkel látták, hogy az apró szárnyasok még éltek, amikor a „feldolgozásukat„ a hódmezővásárhelyi gyárban megkezdték, ketten titokban lefényképeztek olyan kiskacsákat és pár napos libákat, amelyeket néhány pillanat múlva ledaráltak. Egy ilyen felvételt – amelyen látható, hogy élő szárnyasokat továbbít a csigasor a darálóba – a lap is közöl címoldalán.

(Délmagyarország)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.