Megtette javaslatait a HÖOK

MNO
2006. 07. 05. 13:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája azt javasolja, hogy csökkenjen az államilag finanszírozott oktatásban résztvevő hallgatók keretszáma.

Szerint az így felszabaduló pénzből lehetne növelni az egy hallgatóra jutó költségvetési támogatást. A felsőoktatásban tanulók érdekképviselete ugyanakkor ellenzi a tandíj bevezetését.

A HÖOK azt is kezdeményezi, hogy a leckekönyvbe felvett, de nem teljesített kreditek után a hallgató mintegy büntetésként fizesse meg kreditenként a normatíva éves összegének egy százalékát, és javasolja továbbá, hogy egy oktatóknak csak egy főállása lehessen.

(radio.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.