Vérfürdő Irakban

Tovább emelkedett a kora reggeli, bagdadi merényletben elhunytak száma, legfrissebb jelentések csaknem 70 halálos áldozatról és több mint 110 sérültről számolnak be. Az adatok továbbra sem véglegesek. A merénylet a főváros északkeleti részén, egy síita negyed piacán történt, ahol egy autóba rejtett pokolgép robbant.

MNO
2006. 07. 01. 11:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az áldozatok száma még nőhet, az eddig azonosítottak között rendőrök és civilek is vannak. Közben a merénylet képeit rögzítő fotósokat és riportereket megtámadták a környéken összegyűlt emberek.

A ma reggeli detonáció az utóbbi hetek legvéresebb merénylete volt az iraki fővárosban.

Ezalatt fegyveresek rabolták el az iraki parlament egy szunnita, női képviselőjét és hét testőrét. Egyelőre nem tudni, hogy melyik szervezet állhat az emberrablás mögött – még követeléssel sem álltak elő a túszejtők.

(radio.hu, klubradio.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.