Továbbra sincs meg a Combino-ügy személyi felelőse. A mai zárt ülésen csak a Műszaki Egyetem szakértői jelentését vitatták meg.
Székely Gábor, a BKV felügyelőbizottságának elnöke arra nem tudott válaszolni, hogy az önkormányzati választások előtt megnevezik-e az ügy felelőseit. A bizottság fideszes delegáltja, Szálka Miklós szerint Demszky Gábor is felelős az ügyben, hiszen az ellenzéki párt szerint a felsővezetékek felújítását a BKV azért végeztette el az előírtnál gyorsabban, mert a főpolgármester nyomást gyakorolt a közlekedési társaságra – olvasható a hirtv.hu-n.
Combino: elvileg működik
A Siemens befejezte a Combino villamosok javítását – mondta az MTI érdeklődésére Farkas Szilvia, a Siemens Zrt. kommunikációs igazgatója. Hozzátette: a hat járművet folyamatosan tesztelik az 1-es villamos vonalán, eddig újabb meghibásodásokat nem tapasztaltak. A villamosokat a BKV is teszteli. Farkas Szilvia hangsúlyozta: azt a BKV dönti el, hogy a villamosok mikor kerülhetnek újra forgalomba.
A BKV összesen 40 Combinót vásárolt a Siemenstől. A gyár folyamatosan szállítja a járműveket, eddig 14 érkezett be az országba.
Késes támadás történt Párizsban















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!