Két koncert is elmarad a terrorfenyegetettség miatt
Hiába látogatnak ki a Szigetre péntek este azok, akik a Gomez vagy a Coldcut zenekarokat szeretnék látni. Az együttesek ugyanis nem érkeztek meg Budapestre, a terrorfenyegetettség miatti légi közlekedési óvintézkedések következtében – mondta el az InfoRádióban Gerendai Károly. A fesztivál főszervezője elmondta: információi szerint a rendezvényen fellépő többi zenekar meg tudja oldani, hogy Budapestre jusson. A szervezők azonban dolgoznak azon, hogy a zenekarokat egy későbbi időpontban láthassa a közönség – hangzott el az InfoRádióban.
A nagyszínpad programja a harmadik napon tehát úgy alakul, hogy a Guru’s Jazzmatazz az eredetinél később, 17:30-kor indítja a programot, majd a házigazda Sziámi zenekar lép fel és végül a Scissor Sisters zárja majd a sort a főműsoridőben. A Coldcut hiánya miatt a WAN2 Színpadon is később indul a pénteki műsor és a zenekarok is többet játszanak majd – kitöltendő a műsoridőt. Jon More, a Coldcut egyik alapítója levelében sajnálatát fejezi ki, hogy nem tudtak eljönni és reméli, hogy a jövőben valamikor játszhatnak a Szigeten.
Hetvenhat hektárnyi buli
A Sziget második napján a hangulat a tetőfokára hágott: csütörtökön a nagyszínpadon Jovanotti hozta a formáját mintegy 20-25 ezer ember előtt, a világzenei helyszínen Goran Bregovic majdnem 12 ezer embert táncoltatott. A Sziget hangulatát összesen 46 ezren élvezhették a fesztivál második napján.
Hiába a merényletkísérlet, vagy a Duna vízszintjének emelkedése, a Szigeten semmi nem fog ki. A műsoráradat folytatódik a 76 hektáros területen 3500 négyzetméternyi színpadon folyik a napi 200 program.
CowParade világrekord-kísérlet a Sziget Fesztiválon
2006. augusztus 12-én, szombaton ünnepli 102. születésnapját a CowParade köztéri kiállítások történetének legidősebb alkotója, Lossonczy Tamás. A jeles esemény alkalmából a szervezők úgy döntöttek, hogy egy világraszóló rekordkísérlettel növelik az ünnep fényét: az idei Sziget Fesztiválon, közel 1500 ember segítségével, élő CowParade-performansszal tisztelegnek a fesztivál doyenje előtt.
Szombaton este, a Sziget Fesztivál nagyszínpad előtti területén élő emberszoborral, 1500 résztvevő segítségével kívánnak a szervezők az 1904-ben született Lossonczy Tamás és a művészet szabadsága előtt tisztelegni. A performansz lényege, hogy az aktivisták segítségével mozaikképekből közösen alkossák meg, értelmezzék újra Lossonczy Tamás Riska és társai című alkotását, amelynek eredetije a Szabadság téren tekinthető meg szeptember 10-ig Budapesten.
A Riska és társai című alkotás azon kívül, hogy több mint ötven társával közösen Budapest köztereit díszíti, hozzájárul a kiállítás másik fontos céljához, a jótékonysághoz is. A tehenek ugyanis a parádé végén elárverezik. Az árverésből befolyt összeget a segítséggel élők társadalmi integrációjának elősegítéséért küzdő Mosolyország Alapítvány, és a daganatos és más krónikus beteg gyermekek és családjaik részére komplex terápiás rekreációs programokat megvalósító Bátor Tábor Alapítványok kapják – olvasható a Sziget sajtóiroda közleményében.
Állatkert a Szigeten
Negyedik alkalommal vesz részt a Sziget Fesztiválon a Fővárosi Állat- és Növénykert. A Civil Sziget térségében található sátornál érdekes „állati alkatrészekkel„, tojásokkal, csontokkal, szőrökkel, az orrszarvúvédelmi kampányhoz kapcsolódó fotókiállítással, valamint zoopedagógiai programokkal várják az élővilág, illetve a természetvédelem iránt érdeklődőket az állatkeri munkatársai. A részvétellel az Állatkertnek legfőképpen az a célja, hogy érdeklődést ébresszen a fiatalokban a természet szépségei, illetve annak védelme iránt. (HavariaPress)
Ismét gyászol a győri kézilabdázás, elhunyt a magyar vízilabdázókkal is sikeres szakember















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!