Gyurcsány Ferenc megköszönte a készenléti rendőröknek

A köztársaság nevében megköszönte a rendőrök helytállását Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, amikor kedden ellátogatott a Rendészeti Biztonsági Szolgálathoz, és köszöntötte a megyei csapatszolgálati századokat. „Köszönetet mondani jöttem" – kezdte beszédét a kormányfő, majd hozzátette: azt akarja megköszönni, hogy bátor, tisztességes helytállással védik Budapestet és az országot.

MNO
2006. 09. 26. 13:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormányfő mintegy 1500 rendőr előtt mondott beszédet, majd találkozott a Budapest egyes területeit biztosító és szolgálatból leváltott állomány tagjaival, akikkel együtt ebédelt a Rebisz kantinjában.
A miniszterelnök a múlt hét hétfői, a Magyar Televízió székháza elleni támadásról szólva arról beszélt: „önöket és bennünket is meglepett az első éjszaka brutalitása, keménysége„, a soha korábban nem látott tomboló erő, és politikusként és magánemberként „értem és sok tekintetben megértem közös zavarunkat”.
„Ha az az éjszaka a fiaskó volt, akkor nemcsak a rendőrség fiaskója, hanem valamennyiünké: mind a politikusoké, mind a magyar közéleté, és csak ennek részeként értelmezhető mindaz, ami ott történt és ami nem történt„ – hangsúlyozta.
Rámutatott arra is, hogy látja az erőfeszítést és elszántságot, amit a rendőrök tanúsítanak, és emberileg is megrendült, amikor egy hete meglátogatta a kórházban a megsérült rendőröket, akik – a kormányfő szavai szerint – nem a felettesi elvárásoknak akartak megfelelni, amikor búcsúzáskor a „hazámat szolgálom” köszönéssel váltak el a miniszterelnöktől.
A miniszterelnök szerint az, hogy most Budapest utcáin és az országban rend van, az részben annak is köszönhető, hogy látták, érezték az emberek: a rendőrség meg fogja őket védeni, és „nem fogja megengedni, hogy a demokratikus véleménynyilvánítás joga összekeveredjen az elfogadhatatlan brutalitással„.
A kormányfő a történtek tanulságait abban látja, évek óta nagyon keveset beszéltek az országban arról, hogy azok a közintézmények, amelyek a köztársaság működésének az alapját is jelentik – beleértve a rendőrséget és az igazságszolgáltatás más részeit – megkapták-e mindazt, ami a működésükhöz szükséges.
Gyurcsány Ferenc szavai szerint sok tekintetben „önző életet éltünk és csak a mának”, és sokkal fontosabb volt, amit mi megkaptunk, mint az, hogy a közös ügyekbe – a rendőrségbe, a belvízvédelembe, a közmédiumokba – befektessünk.
„Önző és rövidlátó magatartással nem lehet nagyszerű országot építeni. Abban van közös felelősségünk – a kormányról beszélek és a felelősség egy részét magamra veszem és a rendőrség vezetőiről is beszélek –, hogy ne következhessen az be, hogy önöknek nincsen ilyen helyzetek kezelésére alkalmas felszerelésük„ – jelentette ki. Hozzátette: „ha mentegetve próbálok fogalmazni, akkor is azt mondanám, nem mindenkinek van ilyen. Hogy évek óta annak a költségvetésnek, ami ahhoz szükséges, hogy a fejlesztések megtörténjenek, az egész nem áll rendelkezésre” – mondta.
Kijelentette: szeretne világosan beszélni, ezt egy év alatt a kormány nem fogja teljesíteni. „Aki mást mond, az hazudik„ – mondta. Hozzátette: de rövid távon amit lehet, azt megteszik, a kormány szerdai ülésén dönt azon költségvetési összegek rendelkezésre bocsátásáról, ami a túlórák kifizetéséhez, az intenzív szolgálat ellátáshoz szükséges.
A kormányfő beszélt arról a felelősségről is, hogy a rendőröket ne küldjék olyan helyzetbe, ahol a legjobb szándékkal sem tudják végrehajtani, amiért küldték őket.
Reméli, a választás miatt felfokozott politikai hangulatot „gyorsan magunk mögött hagyjuk”, és a választások után a békés tüntetések soha többé nem alakulnak át durva, köztársaság elleni támadássá.
„Véleményt nyilvánítani szabadon lehetséges, és ezt védeni kell, a közt rombolni viszont tilos„ – mondta.
(mti)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.