Megkönnyebbültem, a visszalépéssel olyan teher esett le az én és a családom válláról, amelyet már nehezen tudtunk vállalni, mondta Az estében Demcsák Zsuzsa. Az egykori modell és televíziós riporter hétfőn jelentette be, hogy nem vállalja a kormányszóvivői posztot.
Demcsák egyetlen szóval sem említette, hogy őt politikai támadások érték volna. Gál J. Zoltán tegnap a parlamentben, a szóvivő-jelölt visszalépését bejelentve úgy fogalmazott: a radikális ellenzék és csatolt részei indítottak támadást a jelölt ellen, célkeresztbe véve Demcsák családját. Az elmúlt időszakban mind az SZDSZ-es Sándor Klára, mind a londoni The Times úgy vélte, nem volna szerencsés lépés Demcsák alkalmazása erre a posztra. A vezető konzervatív brit napilap iróniától sem mentes budapesti tudósítása szerint kormányzati mindenesek általában nem a „bugyi vagy tanga?„ jellegű kérdésekkel foglalkoznak.
Csalódott is vagyok- tette hozzá, mert azt remélte, hogy a munkája alapján ítélik majd meg. Mint elmondta, felkészületlenül érték a támadások, hiszen még az új munkájáról szóló megállapodás aláírása előtt nyilvánosságra került, hogy ő lesz a kormányszóvivő. Demcsák elmondta, hogy új feladatára készülve részletesen átgondolták, hol lesz támadható. Nem is a támadások, hanem azok intenzitása volt meglepő, fogalmazott. Megismételte, hogy óriási hiba volt részéről, amikor blogjában átgondolatlanul leírta gondolatait gyermeke bölcsődéjének kiválasztásáról, s arról, hogy gyermeke a legrosszabb szociális helyzetű csoportba került, ezért inkább másik intézményt keres. Demcsák Zsuzsa további terveiről nem beszélt, csak annyit mondott, most szeretne több időt fordítani gyermekeire.
Index, MNO
A volt férj végezhetett a Budapesten meghalt japán nővel - videó