Stier Gábor: Borisz cár két arca

MNO
2007. 04. 24. 10:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Stier Gábor: Borisz Jelcin életműve meglehetősen ellentmondásos. Nem lehet tőle elvitatni azonban, hogy akármilyen megfontolásból is, de nehéz időkben ragadta magához Oroszország viharoktól tépázott hajóját, s kormányozta, ahogy képességeiből tellett. Hitt a szabadságban, de igazából nem tudott mit kezdeni vele. Gyenge volt, sokáig azt hitte, még mindig vele a nép. Úgy, mint egykor ott a tank körül. S végül hét éve szilveszterkor lelépett a színről. Ha mást nem tett volna, már ezért megjegyzik a nevét. Oroszországban ugyanis ez korántsem mindig volt így!
Mi, magyarok is tartozunk Borisz Jelcinnek egy főhajtással. Budapesten, a 301-es parcellában ugyanis megkövette a magyarokat, s emlékezetes 1992-es látogatásakor bocsánatot kért 1956-ért.

(Magyar Nemzet, 2007. április 24.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.