A két ország kapcsolatainak elmélyítéséről beszélt a spanyol király

A magyarországi békés, demokratikus átmenetet, a magyar kultúra gazdagságát, a magyar és a spanyol történelem hasonlóságait és a közös célokat hangsúlyozta I. János Károly spanyol király a Parlamentben mondott beszédében szerdán, Budapesten.

MNO
2007. 05. 30. 12:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az uralkodó Zsófia királynéval kedden érkezett állami látogatásra Magyarországra.

I. János Károly emlékeztetett arra, hogy a 2007-es év jelentős dátum, hiszen éppen harminc éve annak, hogy a két ország újra felvette egymással a diplomáciai kapcsolatot.

Mint mondta, bízik abban, hogy látogatása hozzájárul a két ország kapcsolatainak elmélyítéséhez, nemcsak a két nép, hanem egy békésebb, igazságosabb és szolidárisabb világ érdekében.

MTI

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.