Bocskaiba bújt milliárdos gyerekek kontra Kolompár

A Szabadság téri emlékműnél tartottak ünnepi megemlékezést a II. világháború befejezésének évfordulóján a magyar ellenállók és antifasiszták. Az ünnepség egyik szónokaként Kolompár Orbán az unatkozó, Bocskai-ruhába bújt milliárdos gyerekek hobbijának visszaszorításáról beszélt.

MNO
2007. 05. 08. 10:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Akkor lesz hazánkban demokrácia, ha itt a szovjet hősi emlékmű előtt valamennyi demokratikus politikai erő képes megemlékezni a náci uralom alóli felszabadítás hősiességéről – jelentette ki Hanti Vilmos a MEASZ elnöke. A Nemzetközi Ellenállók és Antifasiszták Szövetségének alelnökeként is felszólaló Hanti az orosz és a magyar himnusz elhangzása után mintegy száz összegyűlt előtt azt mondta: e helyen is valljuk, az antifasizmus nem jobb, vagy baloldaliság kérdése, hanem egy humanista életút.

Hanti Vilmos hangsúlyozta, hogy nem lehet megváltoztatni a múltat, nem lehet győztessé utólag tenni azokat, akik 62 évvel ezelőtt méltó vereséget szenvedtek. Minden ilyen próbálkozás kudarcra van ítélve, hiszen a második világháború emlékezete mélyen él kontinensünk népeiben. El kell vetnünk minden olyan törekvést, amely az előítéletet, a megosztást, a kirekesztést szolgálja.

Kolompár az unatkozó, Bocskai-ruhába bújt milliárdos gyerekeket szorítaná vissza

Kolompár Orbán, az Országos Cigány Önkormányzat elnöke szerint együtt kell fellépnünk és visszaszorítanunk azoknak a magyar milliárdos gyermekeknek a hobbiját, amely keretei között megfogalmazzák a zsidók és a cigányság irányába a beteg ideológiákat. Kolompár Orbán szerint ezek a beteg gyermekek szabadidejükben nem tudnak mit csinálni, Bocskai-ruhát húznak, és népcsoportok ellen olyan szavakat fogalmaznak meg, amelyet a demokrácia keretei között nem lenne szabad megengedni.

Az OCÖ elnöke azt mondta: ez a nap a magyarországi roma társadalom újjászületése, hiszen ha a felszabadító hadsereg csak pár napot késik, szüleik nem élik túl a lágerekben történt a szörnyű pusztítást. A szovjet hősi emlékművet többek között megkoszorúzta az orosz, a horvát és az izraeli nagykövet, a szlovák védelmi attasé, valamint virágot helyeztek el a rendezvényen megjelent magánszemélyek is.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.