Lamperth tíz településnek adna városi rangot

Tíz hazai településnek van komoly esélye, hogy városi rangot kapjon az idén - mondta Lamperth Mónika szombaton, a szintén a címre pályázó baranyai Kozármislenyben az MTI-nek.

MNO
2007. 05. 12. 14:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

-A jövő héten határozok arról, mely községek pályázatait terjesztem a végső döntést meghozó köztársasági elnök elé – tette hozzá az önkormányzati és területfejlesztési miniszter, aki a Kozármislenyben lakó Petrétei József igazságügyi és rendészeti tárcavezető, valamint Völgyesi Gyula polgármester meghívására látogatott el a településre.

Lamperth Mónika a legesélyesebb jelölteket nem kívánta megnevezni, mindössze annyit közölt, hogy a februári határidőig tizenkilenc község nyújtotta be pályázatát. A kutatókból, tudósokból, területfejlesztési szakemberekből és a hét országos önkormányzati érdekszövetség képviselőiből álló szakmai bizottság ötöt nem tudott értékelni, tizennégyet elbírált, minősített és az asztalomra tett – tette hozzá.

Petrétei József arról szólt, hogy családjával 1994-ben költözött Kozármislenybe. A Pécs délkeleti kapujának tartott település az elmúlt tizenhárom évben látványosan és dinamikusan fejlődött.
Beszámolt arról, hogy a jelenleg 5200 lelket számláló
nagyközségben az elmúlt években 600 millió forintból sportcsarnok, 200 millióból új községháza, 70 millióból református templom és közösségi ház épült, s megújult a helyi óvoda és iskola is. A két miniszter szombaton együtt tekintette meg a beruházások eredményeit.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.