A Fradi sorsa csak az ingatlantender kiírásával rendeződhet

Csak az ingatlantender kiírásával rendeződhet a Ferencvárosi Torna Club (FTC), illetve az egyesület tulajdonában lévő FTC Labdarúgó Zrt. anyagi helyzete – mondta lapunknak Rieb György, a Fradi új elnöke. A kedden megválasztott elnök – akinek megbízatása az év végéig szól – kiemelte: az új vezetés nem eseti megoldást keres a klub pénzügyi gondjaira, hanem hosszabb időre szeretné biztosítani az FTC folyamatos működéséhez szükséges anyagi hátteret.

MNO
2007. 06. 11. 9:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Néhány héttel ezelőtt Dámosy Zsolt, az egyesület leköszönő elnöke a vg.hu-nak még arról számolt be, hogy a Ferencváros teljes adósságállománya 1,7–1,8 milliárd forint között van, Rieb György azonban most jelezte: a Fradi ténylegesen több mint 2,2 milliárd forinttal tartozik hitelezőinek.

A jelenleg a magyar másodosztályban szereplő labdarúgócsapatot üzemeltető FTC Labdarúgó Zrt. körülbelül kétszáz szállítójának összesen egymilliárd forinttal adós, míg az egyesület már 1,2 milliárd forint adósságot halmozott föl, ennek mintegy harmada adótartozás.

Az FTC anyagi problémái azonban egyből megoldódnának, ha az állam kiírná a tendert az Üllői úti stadion és a mellette lévő 6+2 hektáros terület tulajdonjogára. A tervek szerint ugyanis a pályázat győztese az említett területért egyrészt kifizetne a magyar államnak 2–2,5 milliárd forintot, másrészt néhány éven belül 1,2 milliárd forintból felújítaná az Üllői úti arénát, harmadrészt pedig rendezné a klub, illetve az FTC Labdarúgó Zrt. adósságait, sőt utóbbit meg is vásárolná az egyesülettől.

(vg.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.