„Az volt célunk, hogy a nagyobb társadalmi kérdésekre konkrét megoldásokat találjunk, és hogy legyen egy kormányzati menetrend erről„ – közölte Nyakó István szóvivő az MSZP országos elnökségének kétnapos, a Heves megyei Noszvajon tartott ülése után. Az egészségbiztosítás átalakítása kapcsán azt mondta: koalíciós partnerükkel abban állapodtak meg, hogy a szolidaritási elv, a nemzeti kockázatközösség továbbra is a rendszer része lesz, és a beteg jobb ellátása érdekében lehetőséget biztosítnak a magántőke bevonására, a gyógyulni vágyók érdekében.
A melléklet gazdasági növekedésre vonatkozó fejezetének kulcsszerepet szánt az MSZP, mivel ez tartalmazza az adócsökkentést, az igazságosabb közteherviselést, szigorúbb rendelkezések kidolgozását az adóelkerülés ellen, valamint a kis- és középvállalkozások fejlesztésének programját, amelynek munkahelyteremtő szerepet is szánnak – tette hozzá Nyakó, aki közölte azt is: fontos számukra a társadalmi igazságosság kiteljesedésének fejezete, ezen belül a közoktatási szegregáció elleni fellépés, a szakképzési reform folytatása, az Európában is versenyképes diploma, azaz az egyetemi fejlesztések kérdése.
A szóvivő elmondta: a nyugdíjak értékállóságát is fontosnak tartják, amely az évtizedekre biztonságos nyugdíjrendszer megteremtését is jelenti. Mint mondta, a dokumentum tartalmazza a szociálpolitikai reformot is, amely arról szól, hogy érdekeltté kell tenni a munkanélkülieket abban, hogy újra dolgozzanak. Nyakó a melléklet fontos részének nevezte a pártfinanszírozás átláthatóságát is. Mint mondta, minden egyes fejezethez határidők tartoznak. Azt gondolom, hogy mind a két párt számára fontos ez a dokumentum, még fontosabb az, hogy 2010-ig közösen végre is hajtsuk – fűzte hozzá.
A Fidesz a népszavazáson nem a vizitdíjról akar szavaztatni, hanem a kormány megbuktatásáról – mondta Nyakó. Szerinte „a Fidesz kezdeményezése elbukott. A radikális ellenzék ugyanis nem a vizitdíjról akar szavaztatni, hanem a reformok ellen, a kormány megbuktatásáról” – fogalmazott a szóvivő, megjegyezve: a népszavazás valószínűleg 2008-ban lesz. A reformok az ország érdekében folytatódnak, a kormány pedig a helyén marad – közölte Nyakó.
(MTI)
Jó hír: megszűnhetnek a dugók az M7-esen
