Összesen négy útvonalon közlekednek majd múzeumi járatok június 23-án 18 órától másnap hajnali 2 óráig. Több múzeum érintésével buszok járnak például a Deák Ferenc térnél és a Lágymányosi hídnál, a Művészetek Palotájában működő Ludwig Múzeum között.
A Deák Ferenc térről induló belvárosi és budai, továbbá a Batthyány térről induló óbudai járattal csaknem félszáz múzeum közelíthető meg. A Múzeumok éjszakáján a Deák Ferenc téri Földalatti Vasúti Múzeum is várja az érdeklődőket – áll a BKV közleményében.
A rendezvény honlapján olvasható összegzés szerint a felnőttek 1200 forintért, a gyermekek 600 forintért Budapest valamennyi múzeumi rendezvényére beléphetnek és a BKV múzeumi járatait is igénybe vehetik szombaton éjjel. A programokra a résztvevő múzeumokban és a BKV kiemelt jegypénztáraiban lehet jegyet váltani.
(MTI)
Magyar Péter Gyurcsányék egykori trükkjét akarja bevetni
