Az egészségügyi miniszter erről csütörtökön beszélt Kaposváron egy sajtótájékoztatón, a Kaposi Mór Oktató Kórházban tett látogatása során. „Ami nagyon egyértelmű, bejöhet a magántőke, de csak korlátozott mértékben” – mondta Horváth Ágnes, hozzátéve: ha van profitjuk, akkor van, ha nincs profit, akkor a veszteséget is nekik kell állniuk. Az szeretnék, hogy az emberek választhassanak, hogy ki, melyik biztosítóval szerződik – fejtette ki a szakminiszter, egyúttal hangsúlyozta: az sem maradna ellátatlanul, aki ezt nem teszi meg, ő területi alapon fog bekerülni valamelyikhez. Nyitott marad viszont a lehetőség, hogy évente biztosítót válthassanak azok, akik nem elégedettek – tette hozzá.
Közölte: a biztosítók fejkvótát fognak kapni a betegek után, így nekik is érdekük lesz, hogy jó minőségű szolgáltatást nyújtsanak, s minél több embernek. „Azt szeretnénk elérni, hogy értünk, betegekért versenyezzenek, az legyen a biztosító célja, hogy megtartson minket mint beteget” – fogalmazott Horváth Ágnes. Magyarázatként hozzáfűzte: korrigált fejkvótát terveznek, amit kor, nem, betegség és valószínűleg területi elhelyezkedés alapján fognak „beállítani”. Mint mondta, „arról szól ez az átmeneti választós szakasz, hogy adjuk meg a lehetőséget azoknak, akik aktívabbak, akik saját maguk szeretnének tenni a sorsukért, szeretnének dönteni arról, hogy hova tartozzanak”.
Ezt követően egy átmeneti időszak után lezárulna az első „toborzás”, és minden egyes magyar biztosított területi alapon valamelyik biztosítóhoz kerül, azaz mindenkinek garantált lesz a biztosítása – tette hozzá az egészségügyi miniszter.
(MTI)
Jó hír: megszűnhetnek a dugók az M7-esen
