A szakszervezet kifogásai között szerepel, hogy kizárólag a közszférában a kötelező három hónapos próbaidő bevezetése sérti az alkotmányban rögzített megkülönböztetés tilalmát.
Nem tartják elfogadhatónak a gyakornoki rendszer munkavállalók érdekeit sértő bevezetését sem. Kerpen Gábor azt mondta, hogy a hároméves kötelező gyakornoki idő alatt a munkavállaló munkajogi helyzete bizonytalan, s fegyelmi nélkül, akár rendkívüli eljárással elbocsátható. Ellentmondást látott a közoktatási és közalkalmazotti törvény között is. Előbbi azt rögzíti, hogy a pedagógust legalább egy, de maximum öt évig határozott időben kell foglalkoztatni, míg a közalkalmazotti törvény kötelezően határozatlan időről beszél.
Az érdekvédő a közoktatási törvény előző nap elfogadott módosításáról szólva hangsúlyozta, hogy továbbra sem tűnik el teljesen a pedagógusok számára elrendelhető ingyenmunka lehetősége.
Kerpen Gábor közölte: ha valaki a kötelező óráit az egyéni, szabadidős vagy tanórán kívüli foglalkozások beszámításával tudja csak teljesíteni, akkor ebből heti két órát a törvény szerint nem lehet kifizetni.
„Ez kicsinyes, a pedagógusi munkát leértékelő módosítás„ – fogalmazott a szakszervezeti vezető.
Az OVB eredményesnek nyilvánította a PDSZ aláírásgyűjtését
A PDSZ elnöke szólt arról is, hogy az Országos Választási Bizottság előző napi ülésén megállapította: eredményes volt a PDSZ kötelező óraszámok emelése ellen indított aláírásgyűjtő akciója. A szakszervezet – a hibahatár miatt – legalább 58 ezer és legfeljebb 61 ezer hiteles aláírást gyűjtött össze. Az Országgyűlésnek így mindenképpen foglalkoznia kell a kérdéssel. A mielőbbi időpontot már május 18-án a miniszterelnöknek, a kormánypártok elnökeinek és az oktatási miniszternek címzett levelében kérte is a PDSZ, ám válasz mind a mai napig nem érkezett.
(MTI)
Sorra támadják a kereskedelmi hajókat a húszik + videó
