Önvédelem – 237 ezer darab sajátrészvényt vásárolt a Mol

A MOL Nyrt. szerdán 237 ezer darab sajátrészvényt vásárolt 28 602 forintos részvényenkénti áron, az OTP Bank és az ING Bank közreműködésével – közölte a Mol csütörtökön. A tranzakciót követően a társaság 8 568 127 darab "A" sorozatú, valamint 578 darab "C" sorozatú részvényt birtokol. Veres János kijelentette: az állam nem vásárol Mol-részvényt.

MNO
2007. 06. 28. 11:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Péntek óta a Mol önvédelmi céllal folyamatosan vásárolta saját részvényeit az osztrák OMV ellenségesnek tekintett vásárlásai, valamint a Rahimkulov érdekeltségek befolyásszerzése miatt. A vásárlások nyomán az olajrészvény árfolyama kedden már a 30 ezer forintot is meghaladta, ezzel több befektetési tanácsadó cég elemzése szerint is túlértékeltté vált. A Mol csütörtök reggel közölte, hogy előző nap 237 ezer darab sajátrészvényt vásárolt 28 602 forintos részvényenkénti áron, az OTP Bank és az ING Bank közreműködésével.

Az állam nem vásárol a tőzsdén Mol-részvényt

Veres János pénzügyminiszter csütörtökön Budapesten az Európai Beruházási Bankkal kötött szerződést követően kijelentette: „az állam nem vásárol a tőzsdén Mol-részvényt„.
A pénzügyminiszter leszögezte, Magyarországon nincs rá törvényi lehetőség, hogy az állam a tőzsdén részvényt vásároljon.
A miniszter aláhúzta, egyelőre nem hozzák nyilvánosságra, hogy milyen módszerrel szeretnék kivédeni az esetleges ellenséges kivásárlást, mivel az rontaná a tervezett módszer hatékonyságát.
„Ha ismertetném azokat az eszközöket, amelyeket a kormány tervez az ellenséges kivásárlások megakadályozására, akkor rontanám a pozíciónkat” – hangoztatta a pénzügyminiszter.

A Molra figyelhet csütörtökön is a piac

Üzletkötők szerint a Mol-részvények kereskedésére koncentrálhat csütörtökön is a piac. Csáky Attila, az Unicredit üzletkötője szerint nehéz megjósolni a Mol árfolyamváltozásának előjelét. Hozzátette, hogy pozitív nyitásra számít, mivel az amerikai és az ázsiai piacok is emelkedni kezdtek a kínai kivételével. Keresztesi Andrea, a KBC Securities üzletkötője is bizonytalannak nevezte a Mol-árfolyam alakulását, különösen azzal összefüggésben, hogy a BA/CA bejelentette: 5,93 százalékos befolyással rendelkezik a Molban. Az üzletkötő szerint jelenleg csak találgatás folyik arról, hogy ki állhat a BA/CA részesedés mögött.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 876,34 pontos eséssel, 28 565,46 ponton zárt szerdán. Az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez 2,98 százalékos gyengülés. A részvények forgalma 78,5 milliárd forint volt, ebből a Mol forgalma 51,6 milliárd forint volt. A Mol szerdán 1500 forinttal, 5 százalékkal 25 800 forintra esett a keddi zárásról.

Ellenséges kivásárlás

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök ellenséges kivásárlásnak nevezte szerdán az OMV lépését, amellyel 18,6 százalékra növelte részesedését a Molban, és kijelentette, hogy minden eszközzel igyekeznek meghiúsítani azt. Ezt követően a Fidesz közölte, hogy támogatja a kormányt e cél elérése érdekében. A Mol üdvözölte Gyurcsány Ferenc miniszterelnök szerdai nyilatkozatát. Budai Bernadett kormányszóvivő szerdán közölte: a kormány nem tekinti barátságos lépésnek, hogy egy állami tulajdonban lévő külföldi társaság előzetes értesítés nélkül részvényvásárlási akcióba kezd azzal a szándékkal, hogy kontrollt szerezzen a Mol fölött.




(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.