A hivatal vezetése és az alapítvány vezetői között volt személyes kapcsolat, de sem a szerződéses egyszeri alkalommal, sem pedig ebben a személyes kapcsolatrendszerben a hivatal vezetése nem követett el törvénytelenséget, nem próbálta meg befolyásolni azt az eljárást, ami ma is folyik az Egymásért Egy-Másért Alapítvánnyal összefüggésben – jelentette ki Szilvásy György.
A kancelláriaminiszter azután beszélt erről újságírók előtt, hogy tájékoztatta az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságát a vizsgálat eredményéről. Hangsúlyozta, a vizsgálati jelentés azt is megállapította, hogy az alapítvány részéről feltételezhető, hogy politikai kapcsolatépítésre törekedtek, és ezek között megemlíthető a két testvéremmel összefüggő információ, a kórháztámogatás és a grafológusi megbízás.
Azonban az is tény, hogy ha volt ilyen szándék, az nem valósult meg. Mint ahogy a bekövetkezett tények is mutatják, a hatóságok a hivatalos eljárásukat akadálytalanul folytatták és folytatják ma is – mondta Szilvásy.
Államtitok, miről tárgyalt Szilvásy
A miniszter elmondta, hogy a vizsgálati jelentés alapján arra a következtetésre jutott, hogy meg kell változtatni azt az 1997-es tárca nélküli miniszteri rendeletet, melynek alapján ma csupán tudomásul veszik a nemzetbiztonsági dolgozók részvételét kuratóriumokban, gazdasági társaságokban. Szilvásy most már nem tartja helyesnek ezt a gyakorlatot, és előzetes tájékoztatást szeretne az NBH-tól, ha valamely dolgozója kapcsolatba kerül társadalmi szervezettel, alapítvánnyal, vagy éppen más szervezettel. A miniszter azt is elmondta, hogy a testülettel megosztotta ezen tények mögött álló információkat, de ezek többsége államtitok, ezért erről többet nem mondhat.
Megkörnyékezték a kancelláriaminisztert?
Igazolja a Miniszterelnöki Hivatal Nemzetbiztonsági Irodájának (NBI) az Egymásért Egy-másért Alapítvány ügyében lefolytatott vizsgálata, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) megpróbálta befolyásolni a botrány kirobbanása előtt a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) eljárását – írja a Magyar Nemzet. A lap úgy tudja, a Szilvásy György kancelláriaminiszterhez nemrégiben eljuttatott jelentés utal erre. Így az az értesülés is helytállónak tekinthető, hogy többek között a milliárdos áfacsalási és csempészeti ügybe keveredő alapítvány ügyének kipattanása miatt kellett Galambos Lajosnak lemondania az NBH irányításáról. Az sem véletlen, ezek után éppen a VPOP-s Bencze Józsefet nevezték ki országos rendőrfőkapitánynak – véli a lap.
(MTI, Magyar Nemzet)
A kormány kiemelten támogatja a fiatalok munkába állását
