A Civil Jogász Bizottság nyílt levélben kérte Bencze József országos rendőrfőkapitánytól, Tóth Gábor budapesti rendőrfőkapitánytól, valamint Takács Albert igazságügyi és rendészeti minisztertől annak a második vizsgálati jelentésnek a nyilvánosságra hozatalát, amely a rendőrség 2006. október 23-i, illetve az azt megelőző, szeptemberi tömeges jogsértéseit tárta fel. A korábban – szintén civil kezdeményezésre – nyilvánosságra hozott Ignácz-jelentés mellett ugyanis egy másik jelentés is készült az őszi rendőrségi eljárásokról.
Bencze József is elismerte a jelentés létezését és azt ígérte, hogy annak szerkesztett változatát július 5-ig megismerhetővé teszi. A szerkesztésre álláspontja szerint azért van szükség, mert az anyag államtitkokat, illetve szolgálati titkokat tartalmaz. Nem jelölte meg viszont a „titkosítás” anyagi jogi jogalapját és nem adott ismertetést a minősítési eljárásról, a titok birtokosáról, „titokgazdáról” sem. Elismerte: az anyagot „Papp-jelentésnek” nevezik, utalva a vizsgálóbizottságot vezető rendőrtiszt vezetéknevére. A jelentést készítő Papp Károlyt egyébként azóta a Rebisz vezetőjévé nevezték ki.
A Civil Jogász Bizottság szerint a „Papp-jelentés” teljes egészében közérdekű adatnak minősül. Már csak azért is, mert számos eljárás van folyamatban, amelyben az ügyészség arra hivatkozva szünteti meg a rendőrök ellen kezdeményezett ügyeket, hogy „a rendőrség eljárása jogszerű volt”. Éppen ezért elfogadhatatlan, hogy a rendőrség által bántalmazott felperesek ne ismerhessék meg teljes egészében a tényeket és a felelősséget feltáró anyagot.
A bizottság álláspontja az, hogy semmiféle alkotmányosan védhető oka, indoka nem lehet annak, hogy az ún. Papp-jelentés „kozmetikázott formában” kerüljön a nyilvánosság elé. Az anyag egésze közérdekű, a nyilvánosság számára lehetővé teszi a hatalom ellenőrzését, a felelősség megállapítására irányuló eljárások tisztaságát s a prevenciót.
Morvaiék az őszi eseményekkel kapcsolatos BV-jelentés nyilvánosságra hozatalát is kérik
Csere László, a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka a sajtó útján arról adott tájékoztatást, hogy a BV-intézetekben tavaly ősszel nem történtek jogsértések, ezért nem tárták a nyilvánosság elé az egyébként ténylegesen létező jelentést. Ez a Civil Jogász Bizottság szerint szintén elfogadhatatlan megállapítás, ezért kérik Péterfalvi állásfoglalását, közérdekű adatnak minősül-e, és a nyilvánosság elé tárandó-e ez a vizsgálati jelentés.
Működött a brüsszelita szavazógép
