Állítsák meg a cionista támadásokat!

Állítsák meg a libanoni vezetés ellen irányuló mindennapos cionista támadásokat – többek közt ezt szorgalmazza Mahmúd Ahmadínadzsád és Bassár al-Aszad. Az iráni és a szír elnök találkozója után kiadott dokumentum mellett az Izraelben elengedett 256 fogoly foglalkoztatja az arab világ sajtóját.

Kun Zsuzsanna
2007. 07. 20. 9:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Al-Dzsazíra

Különös módot talált Izrael arra, hogy támogassa Mahmúd Abbász elnök és fatahista kormánya megerősödését a Hamásszal szemben. Egy az USA által is preferált egyezmény keretében Izrael 256, többségében Fatah-szimpatizáns foglyot enged szabadon, köztük a Fatah Végrehajtó Tanácsának 61 éves tagját, Abdarrahím Mulúhot. Az elengedett rabok első csoportját, mintegy 120 főt, ma kezdték átszállítani a dél-izraeli börtönből Ramalláhba. akik között 6 nő is van. Izraelben a gázai és ciszjordániai letartóztatási akciók következtében mintegy 10 ezer palesztint tartanak börtönben, sokakat minden vád nélkül. 2004 óta amúgy ez lesz a legnagyobb szabadon bocsátási akció, akkor több mint négyszáz palesztint engedtek szabadon a Hezbollahhal való fogolycsere keretében.

Al-Baath

Közös közleményt adott ki az iráni és a szír elnök, Mahmúd Ahmadínadzsád és Bassár al-Aszad. A nyilatkozatra egy az iráni elnök hivatalos látogatását összegző sajtótájékoztató keretében került sor. A két állam igen szoros kapcsolatot ápol, melyet az is erősít, hogy mindkettejükre meglehetősen nagy nemzetközi nyomás nehezedik, Iránra atomprogramja, míg Szíriára a libanoni helyzet miatt. Szakértők szerint a mostani vizit célja az, hogy demonstrálják ezt a mindkét fél által „barátinak és erősnek” minősített köteléket. A kommüniké egyik sarkalatos pontját a libanoni helyzetről alkotott álláspont jelenti. Eszerint a két állam támogatja azokat a helyi (libanoni) törekvéseket, melyek a nyolc hónapja tartó zűrzavar megoldását célozzák. Emellett felszólították a világ közvéleményét, hogy állítsák meg a libanoni vezetés ellen irányuló mindennapos cionista támadásokat.” A térség stabilitását illetően megerősítették, hogy olyan Közel-Keletet szeretnének, ami mentes a tömegpusztító fegyverektől. Mindezzel leginkább az izraeli atomarzenált akarták támadni, mely szerintük „veszélyezteti a régió biztonságát és békéjét, ezért a nemzetközi szervezeteknek mihamarabb lépéseket kell tenniük e kockázat felszámolására.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.