A tervezett szénerőmű nem csak Magyarországon keltett komoly aggodalmakat, az összesen 22 ezer lakosú Tőketerebesen néhány nap alatt 7500 tiltakozó aláírás gyűlt össze. A környékbeli szlovákiai települések polgármesterei keményen tiltakoztak, és szóba került a térségi magyar-szlovák összefogás is. Az általános közfelháborodás hatására a tőketerebesi városháza most elhalasztotta az engedélyezésről szóló döntést, az július 18-án kerülhet újra terítékre.
Mint arról már korábban beszámoltunk, Sátoraljaújhelytől 20 kilométerre, Tőketerebesen épülne meg az a hőerőmű, amelynek 163 méter magas kéményeiből számítások szerint évente 4 millió tonna szennyező anyag jutna a levegőbe. A korom és más szennyező anyagok az uralkodó szélirány miatt magyar területen, pontosan a tokaji borvidék ültetvényein csapódnának le.
Szamosvölgyi Péter, Sátoraljaújhely polgármestere levélben fordult a Miniszterelnöki Hivatalhoz, a környezetvédelmi és a földművelési miniszterekhez, a magyar EP-képviselőkhöz és a Greenpeace-hez, valamint aVilágörökség Magyar Nemzeti Bizottsághoz, hogy segítsenek megakadályozni az erőmű megépítését, amely ellen komoly tiltakozás kezdődött a szlovák oldalon is.
Hörcsik Richárd (Fidesz) hangsúlyozta, minden eszközt latba vet a terebesi terv megakadályozására: felkeresi Sólyom László államfőt, valamint Fodor Gábor szakminisztert, s arra kéri őket, segítsenek a terv megakadályozásában, hiszen a szénerőmű ökológiai katasztrófát okozna Magyarországon. Úgy vélte, egy ötvenéves technológia ellentétes volna az EU elvárásaival, ráadásul a szlovákok nem egyeztettek magyar partnereikkel sem kormányzati, sem regionális szinten.
Koncz Ferenc, a borsodi közgyűlés elnöke is elítélte az építkezés tervét, ugyanakkor a magyar kormányt teszi felelőssé a helyzetért. Ismeretei szerint a környezeti hatások vizsgálata elmaradt határon innen és túl.
(Magyar Nemzet, MNO, radio.hu)
700 órán át fényezték a Porsche a luxemburgi importőrét ünneplő Porschét
