Ludwig Emil: A köztársaság próbája

MNO
2007. 07. 04. 8:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ludwig Emil: Tessenek megmagyarázni liberális történész urak, mi a különbség a kétféle előjelű, ámde lényegében kísértetiesen egyazon külföldi megszállók és belföldi különítményeseik között!? Ráadásul mindkét szituációban a megszállók iránt „baráti rezsim” volt hatalmon, Szálasi Ferenc, illetve Kádár János vezetésével. Horn Gyula akkoriban, 1957 november–decemberében még nem volt nagy ember. A hírhedt Mosonyi utcai ÁVH-s laktanyában székelő I. Forradalmi Karhatalmi Ezredben szolgált alhadnagyi rangban, onnan indult járőrözni, szovjet fedezettel, a „néphatalom ellen lázadó ellenforradalmárok” levadászására. Pestiesen szólva „véleményes”, hogy lőtt-e a Nyugati téren tüntető civilekre, mert az ezt vagy az ellenkezőjét bizonyító dokumentumok sajnálatos módon eltűntek a levéltárból. Az viszont tény, hogy a szovjet számviteli végzettségű Horn ezek után egész politikai karrierjét a Párt és a Népköztársaság külügyi vonalán futotta be, és a valóságos főnökét se nem Kádárnak, se nem Puja Frigyesnek, hanem Andrej Gromikónak hívták.

(Magyar Nemzet, 2007. július 4.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.