Európában egy erős ország meg tudja védeni polgárait. A gyenge országok esetében ez másképpen van, itt őrző-védő cégek és egyéb más szerveződések próbálják ellátni ezt a feladatot, hol eredménnyel, hol eredmény nélkül, nem ritkán a törvényekkel szemben – hangsúlyozta Demeter Ervin. A problémák akkor szoktak kezdődni, ha egy országban a polgárok védelmét nem maga az állam látja el, mert elindulhat egy olyan folyamat, hogy már a biztonság is csak annak jár, akinek van pénze – tudósít a Fidesz honlapja.
Ma a kormány saját magát, sőt a vezető közjogi méltóságokat sem tudja megvédeni a saját erejéből – jelentette ki a fideszes politikus. Hozzátette: ez a Köztársasági Őrezred feladata lenne, azonban az őrezreden belül már magán biztonsági szolgálat látja el ezen tevékenységek jelentős részét. A titkosszolgálatok már sok esetben arra sem képesek, hogy a saját objektumaikat megvédjék, ezt is mindenféle külső őrző-védő szolgálatokkal végeztetik el. Milyen biztonsági szolgálat az, amelyik a saját biztonságáról sem képes gondoskodni? – tette fel a kérdést az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának tagja.
Demeter Ervin arról is beszélt, hogy néhány esztendeje, amikor áttértünk a hivatásos hadseregre, világossá vált, hogy a többi NATO-tagország gyakorlatával egyezően szükséges egy olyan önkéntes, a hadsereget kiegészítő erőnek a létrehozása, amely képes a Magyar Honvédséghez kapcsolódva védelmi feladatokat is ellátni. Emlékeztetett: a Fidesz egyik képviselője 2001-ben benyújtott egy országgyűlési határozatot a Nemzetőrség felállítására vonatkozóan. Ez azt célozta meg, hogy készüljön olyan törvény ami a Nemzetőrség működési kereteit kidolgozná, és magát a szervezetet létrehozná. Az Országgyűlés által elfogadott határozatot a Medgyessy-kormány hatályon kívül helyezte. Utólag kiderült, helytelenül – jegyezte meg a fideszes képviselő. Ezért a Fidesz-KDNP frakciószövetség egyik tagja 2007 áprilisában benyújtott egy országgyűlési határozati javaslatot a Honi Gárdáról. Ez a javaslat azt célozza meg, hogy szülessen törvény, hogy a honvédség keretei között, azt kiegészítve működhessen egy önkéntes védelmi erő – fejtette ki. Eddig még ezt a javaslatot az Országgyűlés nem tűzte napirendjére, a politikus bízik abban, hogy az ősz folyamán erre sor kerülhet.
Feketében divatozik a Land Rover
