„A Fidesz Szombathelyi Szervezete és frakciója úgy érzi, hogy eljött az idő, hogy Czeglédy Csabát, Szombathely alpolgármesterét felszólítsuk, mondjon le alpolgármesteri tisztségéről és képviselői mandátumáról. Úgy véljük, hogy személye terhes a szombathelyi közélet számára, az elmúlt időszak eseményei pedig súlyosan rontják Szombathely és az itt élő emberek megítélését„ – hangoztatta Szakály Gábor fideszes városi képviselő. Hozzátette: pártjuk megdöbbenéssel értesült arról, hogy a Rébusz 2.0 Iskolaszövetkezet az APEH – nem jogerős – listája szerint 100 millió forintot meghaladó adótartozással rendelkezik.
„Mint ismert, az 1997-ben alakult Rébusz Iskolaszövetkezet 8 év alatt közel 340 millió forintos köztartozást halmozott fel. Czeglédy Csabát, az iskolaszövetkezet egykori elnökét a Veszprém megyei Bíróság az iskolaszövetkezet működésével kapcsolatos bűncselekmények miatt felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte” – emlékeztetett Lazáry Viktor, a Fidesz közgyűlési frakciójának szóvivője. Hozzáfűzte: Czeglédy Csaba a sajtóban napvilágot látott nyilatkozatai szerint a Rébusz 2.0
Iskolaszövetkezetnek „semmi köze„ a Rébusz Iskolaszövetkezethez. Állítása szerint a Rébusz 2.0 csak egy, az általa ügyvezetett és tulajdonolt Human Operator Kft. több száz ügyfele közül.
„Tény ugyanakkor, hogy a Human Operator honlapja szerint a Rébusz 2.0 Iskolaszövetkezet a Human Operator cégcsoport tagja, ami – a múltra vonatkozó információkat is figyelembe véve – egyszerű üzleti kapcsolatnál szorosabb viszonyt feltételez” – hangoztatta Lazáry Viktor.
Czeglédy nem mond le
Czeglédy Csaba az MTI tudósítójának érdeklődésére elmondta: cégük, a Humán Operátor Kft. egyik fontos partnere a Rébusz 2. 0 Iskolaszövetkezet, amely azonban nem tartozik az általa tulajdonolt cégek körébe. „Egyébként én nem tulajdonítanék nagy jelentőséget annak, hogy az APEH honlapján egy nem jogerős, tájékoztató jellegű listára adósként felkerült egy partnerünk, melynek működésében nem tapasztaltunk problémákat„ – mondta.
Hozzáfűzte: a múltat bármikor fel lehet hánytorgatni, de azt sem szabad elfelejteni, hogy a választók ennek tudatában választották meg őt 54 százalékkal egyéni képviselőnek. Az alpolgármester az ellenzéki frakció felszólítására nem kívánt reagálni, szerinte nincs miért lemondania.
(MTI)
Őrült végjáték: csodagól döntött a Real Madrid rekordot jelentő mérkőzésén
