A társasági különadóról is tárgyal az Alkotmánybíróság

A társasági különadó alkotmányosságát támadó indítványt is napirendre veszi az Alkotmánybíróság (Ab) a nyári ítélkezési szünet utáni első két teljes ülésén, hétfőn és kedden tizenhárom előterjesztést tárgyal - tájékoztatta a testület az MTI-t. vasárnap.

MNO
2007. 08. 26. 16:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az indítványozó azért kéri a társasági különadó megsemmisítését, mert a jogszabály nem teszi lehetővé a már megszerzett, határozott idejű adókedvezmények érvényesítését. Az indítvány szerint a különadó valójában a még kedvezmény alá eső adózók „megsarcolásának” célzott intézkedése volt.

Az úgynevezett Gyurcsány-csomaggal kapcsolatban tizenegy Ab-határozat született tavaly november óta. A házipénztáradót és az elvárt adót megsemmisítette a testület, négy ügyben egy-egy rendelkezést talált alkotmányellenesnek, míg öt kérdéskörben elutasította az indítványokat.

Az Ab arról is tájékoztatást adott, hogy idén eddig 1.025 indítvány érkezett Ab-hez, ez több, mint 2002-ben vagy 2003-ban egész évben. Ebből 269-et a nemrég véget ért ítélkezési szünetben regisztráltak.

A beadványok közül 130 a népszavazási kezdeményezéseket érinti. Csak a Fidesz és a KDNP hat kezdeményezése ügyében 56 kifogás érkezett, ezen belül például a tandíjkérdést 15 kifogás támadta meg.

Az Ab-n azt tervezik, hogy október végére néhány fontos népszavazási kérdésben döntést hoznak. Ha a határozat megegyezik az Országos Választási Bizottság (OVB) jóváhagyó határozatával, meg lehet kezdeni az aláírásgyűjtést, ellenkező esetben a kérdés visszakerül az OVB-hez.

MTI

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.