Az egészségügy reformja nagyon súlyos emberi jogi problémává válik?

A Fidesz Sólyom László köztársasági elnök közbenjárását kéri annak érdekében, hogy az egészségügy eddig elért színvonaláról ne lehessen visszalépni - erről a Mikola István a párt szakpolitikusa beszélt csütörtökön, Budapesten. Budai Bernadett a kormányszóvivői tájékoztatón elmondta: a kormány meghallgatja a köztársasági elnök véleményét, és adott esetben együttműködik az államfővel.

MNO
2007. 08. 23. 8:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Kérjük – a Fidesz, a polgári értékeket valló emberek, a tisztességes emberek tömegei – Sólyom László köztársasági elnököt, hogy minden tekintélyét vesse latba, kérjük vezesse le az alkotmányból, hogy az egészségügy elért színvonalából nem lehet visszalépni – fogalmazott Mikola István, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának fideszes alelnöke sajtótájékoztatón.

A kormány állítsa le az egészségbiztosítás jövőjéről a kulisszák mögött folyó tárgyalásokat! – tette hozzá.

A politikus úgy vélte, az egészségbiztosítás, a társadalombiztosítás átalakítása nem lehet a koalíciós partnerek közötti, színfalak mögötti alkudozás eredménye. Közölte: a társadalombiztosítás tízmillió ember és a mindenkori hatalom között kötött megállapodás.

A politikus szerint ”az MSZP-t, mint Cippola a közönségét, tekeri az ujja körül kis koalíciós partnere, és mindenbe beleviszi„.

Mikola István kitért arra is, hogy a Fidesz szerint egy újabb Gyurcsány-Draskovics csomag van készülőben. Ennek része – közölte -, hogy az összes kórházat gazdasági társasággá alakítanák. Úgy vélte, ezt a kórházak mintegy 60 milliárd forintos hiánya mellett csak úgy lehet megvalósítani, ha jelentős részüket bezárják.

Mint mondta, a magyar egészségügy működtetését az egészségbiztosítás végzi a járulék-befizetésekből. Ám a fejlesztések, az eszközvisszapótlás, a műszerbeszerzés az állam feladata. Ha ”lerúgják magukról„ a kórházakat, akkor ez a fejlesztési források megszűnését jelenti, s így az egészségügyi szolgáltatások ellehetetlenülnek – fűzte hozzá a fideszes politikus.

”Kérem, amikor ezt az új csomagot megfogalmazzák, akkor ne legyenek további forráskivonások az egészségügyből„ – fogalmazott, majd hozzátette: eddig is több mint 200 milliárd forintot vontak ki az ágazatból.

”Inkább az ágazat konszolidációján és az állami felelősségnek az érvényesítésén gondolkodjanak„ – mondta.

Mikola István szerint mára emberek tömegei veszítik el gyógyulási esélyeiket azzal, hogy nem tudnak elmenni az orvoshoz a vizitdíj, a kórházi napidíj miatt. Különösen a nyugdíjasokról és az elszegényedett emberekről van szó – tette hozzá.

Mint mondta, az emberi jogokat az egészségügyben súlyos sérelem éri. Kijelentette: van olyan vélemény is, amely szerint az egészségügy reformja egyre inkább „nagyon súlyos emberi jogi problémává válik”. Hozzátette: osztja ezt a véleményt.

Adott esetben együttműködik

Budai Bernadett kormányszóvivő csütörtöki tájékoztatóján kérdésre válaszolva elmondta: a kormány meghallgatja a köztársasági elnök véleményét, és adott esetben együttműködik az államfővel. Hangsúlyozta: a kormány célja a reformmal az egészségügy színvonalának emelése.



(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.