Egyszemélyi felelőse lesz az augusztus 20-i ünnepségeknek

A kormány részéről egyszemélyi felelőse lesz az augusztus 20-i ünnepségeknek – mondta a kormányszóvivő. Daróczi Dávid tájékoztatóján arról is beszélt, hogy a jövő év első felében kiterjesztik az emlő- és méhnyakszűrési programot. Ugyanitt az országos főállatorvos bejelentette: felfüggesztették a dioxin-gyanús guar-guar magyarországi felhasználását.

MNO
2007. 08. 03. 12:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az operatív törzs augusztus 10-i ülésén jelölik ki azt a személyt, aki a kormány részéről az augusztus 20-i ünnepségek egyszemélyi felelőse lesz – mondta Daróczi Dávid pénteki budapesti tájékoztatóján. A kormányszóvivő kérdésre válaszolva beszélt arról: lesz egyszemélyi felelőse az augusztus 20-i ünnepségeknek és erről augusztus 10-i ülésén dönt a rendezvények biztonsági előkészítését koordináló operatív törzs.

A testület megtartotta első ülését, amelyen határozott arról, hogy a tűzijáték ideje alatt a Margit híd és a Petőfi híd között csak állandó kikötési pontokkal rendelkező hajók tartózkodhatnak – tette hozzá Daróczi. Mint mondta, a két híd közötti folyószakaszra kishajók, csónakok és motorcsónakok nem mehetnek be.
Menekülő vízi útvonalat is biztosítani kell – emelete ki a kormányszóvivő. Az operatív törzs munkájáról szólva Daróczi elmondta még: a testület három ülést fog tartani, és augusztus 19-20-án is figyelemmel kísérik az eseményeket.

A kormányszóvivő beszélt arról is: a jövő év első felében kiterjesztik az emlő- és méhnyakszűrési programot. „A szervezett szűrővizsgálatok kiterjesztése rendkívül fontos a lakosság számára” – tette hozzá azzal kapcsolatban, hogy az emlő- és méhnyakszűrési programot 2008 első felében kiterjesztik.
Mint Daróczi elmondta, a népegészségügyi program kiemelkedő sikereket ért el a rosszindulatú daganatos megbetegedések szűrése terén. Emlékeztetett: a program célja a lakosság életminőségének és élettartamának növelése, javítása.

Ne használjunk guar-guart tartalmazó élelmiszert

Az országos főállatorvos a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal Élelmiszerlánc Biztonsági Igazgatóságával felfüggesztette a guar-gumi magyarországi felhasználását – jelentette be Süth Miklós főállatorvos a kormányszóvivői tájékoztató keretében. Az élelmiszerek állagjavítására használatos guar-gumi felhasználásának felfüggesztését azért rendelte el csütörtökön este a főállatorvos, mert esetleg Magyarországra is kerülhettek olyan Indiából származó guar-gumi szállítmányok, amelyek dioxinnal szennyezettek. A felfüggesztésről az illetékes hatóság az ország összes guar-gumi felhasználóját értesítette. Süth arra kérte az embereket: amennyiben nem fontos, az E-412-vel jelölt guar-gumit tartalmazó élelmiszert, gyógyszert és takarmányt ne használjanak addig, amíg a szakhatóságok ki nem vizsgálják az ügyet.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.