A Kormányszóvivői Iroda közleménye szerint Gyurcsány Ferenc arra utasította Takács Albertet, hogy vizsgálja meg, milyen lehetőségek vannak a kuruc.info című internetes lap elleni fellépésnek.
A nevezett lap Gyurcsány levele szerint „kirekesztő szellemiségéről, gyalázkodó, antiszemita és uszító hangvételéről, a személyiségi jogok, illetve a köztársaság alapértékeinek lábbal tiprásáról vált hírhedté (sic)”.
Gyurcsány azt írja, a „köztársaságnak joga van az önvédelemre, hiszen ha vékony is, de pontos határvonalnak kell lennie a között, ha valaki él a szabadságjogaival, vagy visszaél velük. Egy ponton túl a politikai szabadságjogokkal való gyáva és cinikus takarózás sem fedheti el azt a tűrhetetlen ellentmondást, hogy éppen ez, a szabadságjogokkal való visszaélés gátolhat meg másokat abban, hogy gyakorolják a maguk alkotmányos és emberi jogait – például a félelem nélküli élethez vagy az emberi méltósághoz való jogot. Ez pedig a védelem nélkül maradó polgárok és társadalmi csoportok elszigetelődéséhez, kirekesztődéséhez vezethet – olyan tragédiához, amelynek megismétlődését egyetlen civilizált, szabad ország sem engedheti meg magának”.
A levél szerint minden hazafias demokratának, különösképpen „nekik”, a „köztársaság felelős vezetőinek jogi-politikai, de elsősorban is erkölcsi felelősségünk az, hogy minden rendelkezésre álló eszközzel védjük a köztársaság és az alkotmány alapértékeit, védjük a kirekesztéstől államunk minden polgárát, illetve a gyűlölet-ideológiák fertőzésétől a közéletünket, a mindennapjainkat, a jövőnket”.
Mindezek miatt arra utasítja a levélben a minisztert, hogy haladéktalanul vizsgálja meg, „milyen – korábban nem alkalmazott – alkotmányos eszközök állnak a Magyar Köztársaság rendelkezésére ahhoz, hogy megvédje önmagát és polgárait a Kurucinfó gyűlöletkeltő gyakorlatával szemben”.
A vizsgálatnak arra is ki kell terjedni, hogy „a hatályos magyar büntető jogszabályok, illetve a sajtótörvény rendelkezései megteremtik-e a Kurucinfóval szembeni arányos fellépés jogalapját”. Takácsnak azt is vizsgálnia kell, hogy a tartalmait külföldi szerver, vagy szerverek segítségével elérhetővé tevő portál ellen nemzetközi együttműködés, jogsegélyegyezmény vagy más jogi eszköz felhasználásával van-e mód a határozottabb fellépésre.
A miniszternek a lehető leghamarabb meg kell küldenie a jelentését a kormánynak, ezek után döntenek majd a további lépések megtételéről.
Eddig nem sikerült
Mint ismert, a kormány korábban is megkísérelte a kuruc.info beiltását, de ezt, mivel a honlap külföldi szerveren üzemel, nem sikerült elérniük. Mindössze annyit tudtak tenni, hogy a kurucinfo.hu, illetve a kuruc.info.hu domainek átirányítását megszüntették.
Bencze József, az új országos rendőrfőkapitány az egyik kereskedelmi televízióban nemrég határozott igéretet tett: mindent megtesz azért, hogy eltűnjék az internetről az említett portál.
A köztelevízió reggeli műsorában pedig a napokban Kondorosi Ferenc, az igazságügyi és rendészeti tárca államtitkára már egyenesen arról beszélt a lap kapcsán, hogy „szűkebbre kell szabni a véleményszabadság határait”, s közölte: határozott lépéseket tesznek a szélsőséges honlap betiltása ügyében, de nem megy olyan egyszerűen...
Milyen eszközök lehetségesek Gyurcsány ellen?
A kuruc.info szintén Takács Albertnek címzett ellenlevelet fogalmazott. Ebben a gyurcsányi levél gondolatmenetét kifigurázva arra kérik az igazságügyi és rendsézeti minisztert, hogy „a lehető legrövidebb időn belül készítsen jelentést a Nemzeti Ellenállás számára a magyarokat kirekesztő szellemiségéről, a magyar történelmi múlt ereklyéinek meggyalázásáról, a hungarofób és uszító hangvételéről, és az emberi életek kioltására alkalmas intézkedéseiről elhíresült köztörvényes Gyurcsány Ferenc szembeni jogi fellépés lehetőségeiről”.
Szerintük ugyanis Gyurcsány cselekdetei – mint írják: hazudozás, lopás, erőszakos cselekedetek elkövetése, gyilkosságra való felbújtás stb. – „a jogkövető, békés életre szomjazó magyar állampolgárok kirekesztettségéhez, elszigetelődéséhez vezethet, és ennek során az ilyen és ehhez hasonló társadalmi csoportok kénytelenek lesznek, az állam segítségét mellőzve megalkotni a maguk önvédelmi rendszerét. (...) Könnyen felismerhető, hogy ez a folyamat az országunk polgárháborúba való torkollásához vezethet, amely háborúban az állam és bürokratái állnak majd szemben az adófizető magyar állampolgárokkal”.
A lap a további lépésekről – példaként említik a tévé-székház ostromának megismétlését, az Országgyűlés épületének lerohanását, teljes blokádot az utakon és a hidakon – Takács általuk kért jelentésének megismerése és megvitatása után dönt.
Jó hír: megszűnhetnek a dugók az M7-esen
