Hol van az engedély? – Munkaügyi vizsgálat indult a Hankooknál

Munkaügyi ellenőrzés indult a Hankook rácalmási üzemében, a vizsgálat lezárása szeptember végére várható. Mint ismert, a Magyar Nemzet több tényfeltáró cikket is közölt a cégnél történt, aggodalomra okot adó eseményekről. Kóka János szerint a Hankooknak kutya kötelessége minden jogszabályt betartani Magyarországon.

MNO
2007. 08. 23. 17:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Hankook Tire rácalmási gumiabroncsgyárában folyik a munkaügyi ellenőrzés, lezárása szeptember végére várható, eredményéről akkor tájékoztatják a közvéleményt – közölte Schranz Edit, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium sajtószóvivője csütörtökön. A gyárban folytatott augusztus 20-iki munka technológiai szükségességével is ez a vizsgálat foglalkozik, erről a témáról is csak a vizsgálat zárásakor tudnak információkat adni – tette hozzá a szóvivő.

A szaktárca nem tud az engedélyről

Több sajtóorgánumban megjelent – így a Magyar Nemzetben is –, hogy a Hankook munkatársai az augusztus 20-iki nemzeti ünnepen is dolgoztak. A gumigyártó cég állítólag engedélyt kapott a munkaügyi minisztériumtól a munkaszüneti napi foglalkoztatásra, de erről a szaktárcánál nem tudnak.

Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter csütörtökön a köztelevízió reggeli műsorában azt mondta: „a Hankooknak kutya kötelessége minden jogszabályt betartani Magyarországon. Ez feltétele annak is, hogy maradéktalanul megkaphassa azt az állami támogatást, amit kapott azért, mert 130 milliárd forintot fektet be Magyarországon. Ha ezt nem teszi meg, sokszoros büntetésre és ráadásul a támogatások egy részének elmaradására kell számítania”.

A Hankooknak nem ez az első ügye a munkaügyi hatóságnál. A cég korábban, pünkösdkor is berendelte a dolgozókat, a felügyelőség már ekkor vizsgálatot rendelt el, ami szeptember közepén zárul.

Mint azt lapunk megírta, a munkaidőre vonatkozó szabályok megsértése miatt akár 8 millió forintra is büntethetik a szabálysértő munkaadót. Visszaesőként pedig már 20 millió forint is kiszabható.

A cég ellen júliusban munkaügyi vizsgálat is folyt, a szakszervezet bírósági eljárásra készült. Az érdekvédők arra panaszkodtak egyebek mellett, hogy szabálytalanok a fizetések és az elszámolások, valamint törvénytelen elbocsátások történtek. A menedzsment azonban nem is tárgyalt velük.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.