Der Spiegel (spiegel.de)
A baloldali német hírmagazin Sebastian Fischer Az undorító döner kellemetlen helyzetbe hozza a CSU-s minisztert című cikkében ismerteti az újabb németországi húsbotrányt. Egy bajorországi üzemben a már csak állati takarmányként felhasználható húst átcímkézték, mely egész Németországban felbukkant a döneres bódékban. Ez Werner Schnappauf bajor fogyasztóvédelmi miniszter immár negyedik élelmiszerbotránya, ezért nő a CSU politikusára nehezedő nyomás.
Most egy figyelmes teherautó-vezető riasztotta a hatóságokat, akik a svábföldi Wertingenben, a dillingeni járásban fekvő húsüzemben 11,4 tonna élvezhetetlen marha- és csirkehúst találtak, melyeket dönerkészítőknek kívántak eladni. A gépkocsivezető megfigyelte, amint az üzletvezető férje a vágóhídi hulladékról elkezdte eltávolítani az emberi fogyasztásra való alkalmatlanságot jelző címkéket. A területileg illetékes memmingeni államügyészség adatai szerint az üzem korábban 20 tonna romlott húst eladott berlini dönerkészítőknek.
Bild Zeitung (bild.t-online.de)
A legnagyobb példányszámú német bulvárlapban Hanno Kautz Ápolás Németországban: tényleg ilyen borzalmas című cikkében ismerteti a Szövetségi Köztársaságban uralkodó ápolási állapotokat. A németországi ápolási központokban egyre kevesebb tere jut az emberiességnek. Egy nővér keserű önvallomása szerint igen gyakran így kell visszautasítani a segítségkérőket: csináljon a pelenkába, most nem tudok odamenni! A Bild megjelentetése előtt idéz az Egészségbiztosítások Orvosi Szolgálatának (MDS) legfrissebb jelentéséből, miszerint:
- Az otthonokban minden harmadik beteget a kelleténél kevesebbszer mozgatják, ennek következtében gyakoriak a felfekvési sebek. Azoknál az ápolási szolgálatoknál, akik otthon kezelik a pácienseket, ez még gyakrabban előfordul.
- Minden harmadik ápolási eset nem kap elegendő ételt és italt! ennek elsődleges oka az időhiány. Az ápolásra szorulók gyorsan lesoványodnak, amit állítólag az ápolószemélyzet nem tapasztal.
- Maga a pelenkacsere is az időhiány áldozatává vált. A inkontinencia megelőzésre sem jut idő az otthonok 15,5 százalékában, az ambulánsan ápoltak 21,5 százaléka esetében.
- Különösen rossz helyzetben vannak az időskori zavarodottságban szenvedők, akik rendkívül időigényesek. A demenciától szenvedő otthonlakók 30,3 százalékának ( az ambulánsan kezeltek 26,1 százalékának) hiányos az ellátása.
A legutóbbi hasonló jelentést a pénztárak 2004-ben publikálták, s az már akkor is a borzalmak tárháza volt. Azóta szinte semmi sem javult. Peter Pick, a jelentést készítő MDS ügyvezetője úgy fogalmazott, hogy egy sor ápolási központban hatalmas problémákkal küzdenek. Borzalmas állapotok uralkodnak, ezekben a a központokban az ápolás veszélyezteti az egészséget!
Kiderült, hogy mi okozta a raktártüzet a Soroksári úton