Szávay döntőbe jutott

A világranglistán a legjobb ötven közé berobbant magyar teniszezőnő a Palermóban aratott első WTA-tornagyőzelem után most New Havenben rangos skalpokat szerzett, két vállra kényszerítve többek között a világrangsor 10. helyén álló szlovák Hantuchovát.

MNO
2007. 08. 25. 8:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A selejtezőből a főtáblára jutott Ági az elődöntőben a görög Daniilidou ellen nyert hatalmas csatában, s pályafutása során először bejutott egy Tier II kategóriájú, 600 ezer dollár összdíjazású torna fináléjába.

A palermói siker egy 145 ezer dolláros versenyen volt, ott 115 pont járt a tornagyőztesnek – itt viszont már most a zsebében van 190 pont, s ha nyerne a döntőben, 275 ponttal gazdagodna. Ami a pénzt illeti: finalistaként 47 ezer, győztesként 88 ezer dollár kerülhet Ági számlájára.

Szombati ellenfele, Szvetlana Kuznyecova jelenleg a 4. a világranglistán, esztendők óta a Top 10 tagja, s 2004-ben a US Open bajnoka volt.

(sportforum.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.