A döntéssel szinte az utolsó percig vártunk, mert bíztunk benne, hogy a jelzések alapján más településekről több gyereket íratnak be Jásziványba, így kellő létszámmal továbbra is helyben maradhatott volna az iskola alsó tagozata – tette hozzá az Borbély István.
Az elöljáró szerint még legalább tíz tanulót kellett volna felvenni, hogy a normatív támogatást megkapják. Az 53 millió forintos évi költségvetéssel rendelkező önkormányzatnak pedig nincs 6-7 millió forintja az iskola fenntartásához hiányzó forintok pótlására. Jelenleg is azon dolgozunk, hogy körjegyzőség kialakításával, az alkalmazottak részmunkaidőben való foglakoztatásával csökkentsük kiadásainkat – jegyezte meg Borbély István.
Jászivány már korábban intézményfenntartó társulást kötött a szomszédos Jászszentandrással, a felső tagozatos gyerekek ott tanulnak. Az alsósok napi utaztatását a polgármester ígérete szerint megszervezik.
A kiüresedett iskolát szociális célra, diákok nyári táboroztatására próbálják meg hasznosítani. A Jászság legkisebb településén az 1950-es évek elején, önállóvá válása után kezdődött meg az alapfokú oktatás, majd 1975-től szünetelt, és az alsó tagozaton a rendszerváltás után indították újra.
(MTI)
Jó hír: megszűnhetnek a dugók az M7-esen
