Budai Bernadett kormányszóvivő a kihelyezett sajtótájékoztatón elmondta, hogy Magyarországon a 2006. évi GDP 17-18 százalékát, mintegy 3.700 milliárd forint tett ki a feketegazdaság, ami nagyjából megfelel az egy év alatt nyugdíjakra, illetve az egészségügyre fordítandó összeggel. „Amennyiben sikerülne a feketegazdaságot átterelni a fehérgazdaságba, akkor az így felszabaduló milliárdokat egyebek mellett általános forgalmi-, és személyi jövedelemadó-kulcsok mérséklésére lehetne fordítani” – hangsúlyozta a Budai.
Bakonyi Ágnes, az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) szóvivője közölte: szombaton délelőtt négy adórevizor végzett 8-8 árueredet-, illetve nyugtaadási ellenőrzést a Bosnyák téri piacon. Mindkét ellenőrzésnél, 6-6 alkalommal, az árusok nem tudták igazolni, honnan származott a termék, illetve elmulasztottak számlát adni. Az adóhatóság ezért várhatóan mintegy 1 millió forint bírságot vet ki a szabálytalankodókra.
Az APEH szóvivője beszámolt az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség által végrehajtott ellenőrzésekről is, melyek során 11 munkáltatónál 2 szabálytalanságot, illetve 19 munkavállalónál pedig 4 szabálytalanságot állapítottak meg. Két alkalommal 2 külföldi munkavállaló szabálytalan foglalkoztatását, míg egy esetben 2 magyar munkavállaló fekete foglalkoztatását derítették fel. A külföldi foglalkoztatottak esetében a várható bírság összege 1 millió 48 ezer forint, míg a szabálytalanul alkalmazott belföldi dolgozók esetében 300 ezer forint bírság kivetése valószínűsíthető.
Bobál Pál, a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság, Közép-magyarországi Regionális Felügyelőségének igazgatója közölte: szombat délelőtt hat pár fogyasztóvédelmi revizor csaknem 20 ellenőrzést végzett a piac területén. Kiemelte, hogy a szabálytalanságok aránya elérte a 90 százalékot. Várhatóan ezért több mint 2 millió forint fogyasztóvédelmi és minőségvédelmi bírságot vet ki a hatóság.
(mti)
Halál lett a közös heroinozás vége a fővárosban
