A Milan Puerta tiszteletére játszott és győzött

Az Európai Labdarúgó Szövetség Roberto Antonio Puerta emlékmérkőzéssé nyilvánította az BL-győztes és az UEFA-kupa címvédőjének összecsapását.

MNO
2007. 09. 01. 8:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 22 évesen tragikus körülmények között elhunyt Puerta iránti tiszteletből, a pályára lépő játékosok mindegyike a mezén viselte a spanyol védő nevét is. A szomorú aprópó ellenére a két csapat már az elején tudatosította, hogy komolyan veszik a meccset. A Sevilla kezdett aktívabban, és a 14. percben meg is szerezte a vezetést az andalúz gárda. Duda adott középre egy szögletet, Renato fejelt, a labda pedig Oddo lábán is megpattanva Dida kapujába kötött ki.

A végeredményt Kaká állította be a 87. percben, a brazil támadó a buktatásáért megítélt 11-est ugyan Palopba lőtte, de a kipattanót bebólintotta, 3-1.

(sportforum.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.