Az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) munkavállalói oldalának közös javaslata szerint a Munka Törvénykönyvében rögzíteni kellene egy olyan passzust, amely megtiltja új munkavállaló, illetve munkáltatók felvételét ahhoz a céghez, amelynél sztrájk vagy sztrájkkészültség van, egészen a munkabeszüntetést megelőző egyeztetéstől annak befejezéséig.
Az érdekvédők további célja, hogy a munkaügyi ellenőrzés terjedjen ki a szakszervezet szervezésével, illetve a munkavállalók szervezkedési szabadságával kapcsolatos munkáltatói kötelességekre is.
A szakszervezetek szerint egyébként maga a kormány mutat rossz mintát azzal, hogy számos állami vagy állami támogatást élvező, illetve önkormányzati cégnél immár tendenciózusan veszik semmibe a munkaügyi szabályokat. A kabinet immár nyíltan felvállalta, hogy a hatékonyságot, az eredményességet az igazságosság és a szolidaritás elé helyezi – vélik az érdekvédők.
Emlékezetes, a hét elején sem a kormányzati, sem a munkaadói oldal nem ment a szakszervezetek által kezdeményezett rendkívüli OÉT-ülésre. Az érdekvédők a BKV sztrájktörőtoborzásának apropóján akartak tárgyalni arról, hogy súlyosan sérülnek az alkotmányban biztosított alapvető munkavállalói és szakszervezeti jogok. A kormány és a munkaadók távolmaradása ellenére, illetve éppen emiatt az érdekvédők továbbra is háromoldalú egyeztetést akarnak a munkaügyi konfliktusok rendezetlenségének ügyében.
A Liverpool gólkirálya a világ legdrágább futballistájaként igazol a riválishoz
