„Havas elmúlt időkben tanúsított viselkedése és megnyilvánulásai nem illeszkednek a csatorna szellemiségéhez, műsorpolitikájához és hosszú távú terveihez„ – olvasható a TV2-nek a távirati irodához eljuttatott közleményében.
„Amennyiben Havas Henrik nem változtat viselkedésén, nincs helye a TV2-n” – jelentette ki a dokumentum szerint Várdy Zoltán, a TV2 vezérigazgatója.
A vezérigazgató az illetékes igazgatókkal egyeztetve döntött a letiltásról – mondta Lóránt Gergely csatorna kommunikációs vezetője, aki úgy fogalmazott: „a jövőben sem gondoljuk, hogy Havas Henrik része lesz műsorpolitikánknak”.
Havas Henrik az MTI-nek elmondta: „Igazán rosszul érint a dolog, mert a TV2 vezérigazgatójának döntése döbbentett rá arra, hogy harminc éve rossz úton járok. Még a nyolcvanas évek közepén Berecz János figyelmeztetett arra, hogy lekerülhetek a képernyőről, illetve kikerülhetek a rádióból, ha nem változtatok a magatartásomon. Ő ezt elmulasztotta, de húsz év múltán Várdy Zoltán személyében megjött az, akinek volt ereje megálljt parancsolni nekem”.
Havas a történtekről érdemben akkor nyilatkozik, ha „jogilag értelmezhető papírt” kap a történtekről.
TV2-es forrásból származó információk szerint Havas Henriket az idei év utolsó napjáig szóló szerződés köti a csatornához.
Arról egyelőre nem sikerült a kereskedelmi adó illetékeseit megszólaltatni, hogy felmondanak-e a műsorvezetőnek vagy kivárják szerződése lejártát.
(MTI)
PM Orban Wishes Tibor Kapu a Safe Journey
