„A kormánypárti képviselők magatartásának egyértelműen politikai okai lehetnek szerintem. Az, hogy meg kívánják gátolni az Állami Számvevőszék erre vonatkozó vizsgálatát” – mondta. Hozzátette: kérni fogja, hogy a parlament plénuma a jövő héten foglalkozzon indítványával, s ha ott sem kap többséget a kezdeményezés, „természetesen az ügyészséghez fogok fordulni”.
Balsai István november 12-én Veres János pénzügyminiszterhez intézett interpellációjában elmondta: információi szerint a pénzügyminiszter 2006 őszén, a kincstárat felügyelő kormánytagként, nettó 370 millió forintért eladta az MSZP pártházával szomszédos, Köztársaság tér 27. szám alatti ingatlant, annak a Horizont Rt-nek, amelynek egyik tulajdonosa volt a szocialisták székházát üzemeltető cég vezetője. Hozzátette, hogy a két épületet a vásárló 2007 nyarán együtt adta el egy ír ingatlanfejlesztő cégnek, amely – információi szerint – a két épületért összesen 1,6 milliárd forintot fizetett. Balsai szakértők becsléseire hivatkozva azt állította, hogy ebből az összegből az MSZP 900 millió forint, a tulajdonossá vált Horizont Zrt. pedig 700 millió forint bevételt könyvelhetett el.
A képviselő szerint a kincstári épület és az MSZP-székház együttes értékesítése esetén a magyar állam mintegy 330 millió forintos többletbevételt ért volna el. Az interpellációra válaszoló Veres János szerint nem okozott veszteséget az állam számára az eladás. A miniszter a képviselő által elmondott számokat légből kapottnak és megalapozatlannak minősítette. Hozzátette, hogy az ingatlant az értékbecslés során megállapított 540 millió forintos áron értékesítette az állam. „Hogy azt követően az ingatlan tulajdonosa kinek mikor és mennyiért adta tovább (...) nyilvánvalóan semmi közünk nincs hozzá, hiszen a magántulajdonnal ki-ki úgy rendelkezik, ahogy gondolja” – mondta Veres János.
Majdnem belehalt egy idős ember egy brutális támadásba - egy budapesti buszról rángatták le