Az MTI arról is kérdezte a politikust, hogy az eltelt négy hónapban a gyakorlatban hogyan érvényesültek a feltételei. Tarlós István azt mondta: határozott bizalmat érez a Fidesz elnökségi tagjai és Orbán Viktor pártelnök részéről, akik mindig korrektül betartották a feltételeit, a kommunikációban pedig továbbra sincs megkötve a keze.
-Nekem nem írnak sillabuszokat, nem kérik számon, hogy miért azzal érveltem, amivel érveltem – fogalmazott. Mint mondta, ő maga is részt vett a párt két héttel ezelőtti siófoki elnökségi ülésén, ahol meghatározták a kampány stratégiáját, a hétfőn Debrecenben kezdődött háromnapos elnökségi ülésnek viszont nem ez lesz a témája, így ezen nem is lesz ott.
Tarlós István, aki tavaly november elején indult országjárásra, úgy vélte: az országjáró gyűléseknek nem az a céljuk, hogy arról az országos napilapok írjanak, hanem épp az a lényeg, hogy a helyi sajtó beszámoljon az eseményről, mert vidéken az emberek sokkal szívesebben olvassák a helyi újságot, nézik, hallgatják a helyi tévét és rádiót.
-Ez egy nagyon is tudatos cél az országjárással – mondta a politikus, aki szerint elsősorban az a céljuk ezeknek a fórumoknak, hogy alapigazságokra mutassanak rá, többek között arra, hogy a kormány eddig azt tette, amit a nép nem akart, a népszavazás után pedig kénytelen lesz azt tenni, amit az emberek akarnak.
A politikus elmondta, hogy ő maga is folytatja országjárást, de a kampány utolsó két és fél hetében még három-négy team kezdi majd járni a vidéket. Várhatóan a Fidesz elnöke, és nagy valószínűség szerint Varga Mihály és Pokorni Zoltán alelnökök, valamint Szájer József, az Európai Néppárt frakcióvezető-helyettese is bekapcsolódik az országjárásba. A politikus arról is beszélt, hogy az MSZP és az SZDSZ kampánykiadásaival, valamint a kormány kommunikációs kiadásaival szemben a Fidesz költségei valóban szerények, az ő saját, közvetlen kampánystábja is kicsi, de szerinte nem minden pénzkérdés. Mint mondta, a kormány 125 millió forintba kerülő Új Magyarország kiadványához képest a Fidesznek valószínűleg lesz egy ennél sokkal egyszerűbb, olcsóbb és lényegretörőbb tájékoztató füzete. Hozzátette: valamennyi televíziós és rádiós spot is lesz, ugyanakkor még nem dőlt el, hogy óriásplakátokkal kampányolnak-e. Tarlós István azt mondta: az óriásplakátokat személy szerint határozottan ellenzi, de ebben nem ő dönt, hanem a kampányra megalakult kreatív csoport.
















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!