Süddeutsche Zeitung (sueddeutsche.de)
A baloldali német napilapban Meghiúsították a VB elleni merényletet című cikkében idézi a bajor belügyminiszter meglepő nyilatkozatát. Joachim Herrmann bajor belügyminiszter az Egyesült Államokba utazik és ennek kapcsán adott beszámolója közben mellékesen megjegyezte, hogy a 2006-os labdarúgó VB nyitómérkőzése ellen vélhetően egy merényletet próbáltak elkövetni. Ez nyilatkozta Joachim Herrmann (CSU) utazása során a német hírtelevíziónak. Egy csoport akkoriban felderítette a müncheni Allianz arénát, nyilatkozta Hermann. Ezt követően a csoport egyik tagját kiutasították Németországból – s ezzel nyilvánvalóan megakadályozták a terv kivitelezését. A nyilvánosságot eddig tudatosan nem tájékoztatták az esetről.
Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)
A konzervatív német napilapban Olimpia megnyitó a szövetségi kormány nélkül cimű cikkében ismerteti a Berlin félmegoldását a kínai-tibeti ellentétben. A szövetségi kormány nem kívánja magas rangú tagjaival képviseltetni magát a pekingi olimpiai megnyitóján, de nem kívánja hogy ezt a döntését Kína Tibet miatti tiltakozásaként értékelje. Frank-Walter Steinmeier (SPD) az uniós külügyminiszterek brdoi találkozója előtt kijelentette, sem ő, sem a sportért felelős Wolfgang Schäuble, de még a kancellár sem tervezte egyetlen pillanatig sem, hogy részt venne a ceremónián. A szövetségi elnök hivatala azt közölte, Horst Köhler kizárólag a szeptemberi paraolimpiát kívánja felkeresni. „További döntésig” kitartanak a látogatás terve mellett, nyilatkozta Köhler szóvivője; ami annyit jelent, hogy az elnök teljesen távol marad az olimpiai játékoktól. Nicolas Sarkozy a Tibetben történtek miatt távolmaradásával kíván tüntetni Sarkozy hozzáállása azért jelentős az EU számára, mert Franciaország adja az év második felében az uniós elnökséget.
Der Spiegel (spiegel.de)
A baloldali hírmagazin Az újságíró besúgta az egyetemistákat című cikkében ismerteti a német sajtó legújabb Stasi botrányát. A Spiegel információi szerint Thomas Leinkauf -a Berliner Zeitung egyik vezető szerkesztője- egyetemistaként Gregor fedőnéven dolgozott a Stasinak. Tanárai és diáktársai magánéletének egészen intim részleteit is feljegyezte. Thomas Leinkauf a Berliner Zeitung magazin rovatának és a 3. oldalnak a felelős szerkesztője, 1975 novemberétől a külföldi felderítés számára dolgozott.
Az újságíró 1979 óta alkalmazta a Berliner Zeitung és azon munkatársak közé tartozik, aki nem túl sok szimpátiát mutatott a rendszerváltást követően a Stasi örökség feldolgozásának ügyéért. Alig két hónapja Leinkauf egy hosszú és a Stasi-vadász Hubertus Knabet igencsak lesajnáló cikket közölt, melyben a Berlin-Hohenschönhausen-i emlékhely vezetőjét egy zavarodott magányos harcosként ábrázolta.