Nem sokkal később Plasil beadását vágták ki a portugál védők a csereként beállt Vlcek elől. Brückner nem várt tovább a 73. percnél, Galásek helyett beküldte Kollert, érdemi változás azonban nem történt a cseh csapat támadójátékát illetően. A végig lüktető iramú találkozó hajrájában Scolari is változtatott, nem sokkal egymás után pályára küldte Hugo Almeidát és Quaresmát. Hét perccel a vége előtt óriási lehetőséget hagyott ki Csehország, Sionko közeli bólintását Ricardo tenyerelte a kapu fölé, majd az utolsó percben ismét Sionko veszélyeztetett, ismét eredménytelenül.
A ráadásban megadta a kegyelemdöfést a portugál együttes: Deco gyorsan elvégzett szabadrúgása után Cristiano Ronaldo vezethette rá a labdát Cech kapusra, ám lövés helyett a bal oldalon érkező Quaresma elé játszott, akinek csak az üres kapuba kellett begurítania a labdát (1-3). Portugália ezzel nagyon közel került ahhoz, hogy bejusson az Európa-bajnokság negyeddöntőjébe.
Másodszor is győztek a portugálok + Képek
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar NemzetA labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának második fordulójában Portugália kiváló színvonalú találkozón fektette két vállra a cseh válogatottat, amely egészen a hajráig tartotta magát, s nagy esélye volt a pontszerzésre is. A mérkőzés legjobbja Cristiano Ronaldo volt, aki két gólt előkészített, egyet pedig önmaga értékesített.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!