Az orvosi eszközt a helyi Karolina Kórházban felejtették a fiatal nő hasában, és ez év tavaszán ugyanabban a fekvőbeteg-intézményben találták meg egy másik műtét során – olvasható a lapban. A hölgy az elmúlt fél évtizedben folyamatos fájdalmakkal küszködött, emiatt többször járt kórházakba, orvosi magánrendelésekre, még természetgyógyászhoz is fordult, mindhiába. A napilapnak adott interjúban elmondta: a rengeteg fájdalomcsillapító miatt nyelőcsőfekélye keletkezett. A fiatal nő 21 millió forintos kártérítési igényt nyújtott be a kórháznak, amely mindössze 3 millió forintot ajánlott fel. Ezt nem tudja elfogadni, ezért bírósághoz fordul – olvasható a Kisalföldben.
A kórház a felelősségét elismeri – nyilatkozta a főigazgató, aki nem zárja ki annak lehetőségét, hogy az ügyben peren kívüli megegyezés születhet. Az öt évvel ezelőtti operációt végző orvos és az abban részt vevő műtősnő egyébként már nem dolgozik a kórházban. Ettől az esettől függetlenül távoztak évekkel ezelőtt az intézményből – jegyezte meg a főigazgató.
(MTI)
Kihúzták a lottót, egy szerencsés játékos csaknem 300 millió forintot nyert















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!