Felfüggesztették az OTP kereskedését a pesti börzén

Több mint 10 százalékos árfolyamesés miatt 10 percre szünetel az OTP-részvények tőzsdei kereskedése. A BUX több mint ezerpontos veszteséggel zárta a hétfői napot. Sőre Balázs elmondta: Pánik van. • Gyurcsány a válságot „prófétáló” fideszeseket támadja• Bajban Európa – a britek radikális lépésre is készek• Válság itthon is? A bankok jobban megnézik, mennyi hitelt adnak

MNO
2008. 10. 06. 14:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bank részvényeinek árfolyama hétfő délután 16.20-kor 5667 forintra zuhant, ez 633 forinttal, 10,05 százalékkal alacsonyabb a papír pénteki záróáránál. A negatív hangulat általános az egész piacon, hasonlóan Európa többi részvénypiacához.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1083,24 pontos, 5,68 százalékos csökkenéssel 17 991,02 ponton zárt hétfőn. A Mol árfolyama 5,73 százalékkal 14 470 forintra csökkent, az OTP-részvények ára 10,95 százalékkal 5610 forintra esett.

Az OTP mellett számos kisebb papír kereskedését kellett ideiglenesen szüneteltetni hétfőn, egyebek közt a Bookline, a Pannonflax, a Forrás, a Pannunion, a Graphisoft Park és az Állami Nyomda részvényeinek árfolyama lépte át lefelé a tízszázalékos napi ármozgáslimitet.

„Pánik van”

Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház határidős üzletkötője elmondta: az európai bankokkal kapcsolatos negatív hírek hatására erős volt az eladói nyomás az európai piacokon. „Pánik van” – közölte.

Jelentősen esett a német, a lengyel, a brazil és a török piac is. Hétfőn újabb nagy árfolyameséseket könyveltek el az orosz tőzsdéken: a zuhanást a pánikeladások és a külföldi tőzsdékről, valamint a kőolajárakról érkezett hírek okozták, miközben vásárlók hiánya miatt esély sincs a fellendülésre. Az üzletkötő elmondta, hogy az amerikai tőzsdeindex, a Dow Jones Industrial Average is 10 000 pont alá süllyedt. A szakember kiemelte a Richtert, ami a jelentős esés ellenére is tartani tudta árfolyamát. Hozzátette, hogy jó hírek jelentek meg a Mol-ról is, ám ez az árfolyam alakulásában nem látszott.

Elemzők szerint a Mol Nyrt. szempontjából egyértelműen pozitív, hogy a horvát intézményi és kisbefektetők a hétfői információk szerint 21,7 százalék INA-részvényt ajánlottak fel a magyar olajcégnek megvásárlásra. Sőre Balázs elmondta, hogy Budapesten a határidős pozíciók fedezeti többletigénye, illetve kényszereladása miatt az árfolyamok kedden tovább zuhanhatnak.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.