A bank részvényeinek árfolyama hétfő délután 16.20-kor 5667 forintra zuhant, ez 633 forinttal, 10,05 százalékkal alacsonyabb a papír pénteki záróáránál. A negatív hangulat általános az egész piacon, hasonlóan Európa többi részvénypiacához.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1083,24 pontos, 5,68 százalékos csökkenéssel 17 991,02 ponton zárt hétfőn. A Mol árfolyama 5,73 százalékkal 14 470 forintra csökkent, az OTP-részvények ára 10,95 százalékkal 5610 forintra esett.
Az OTP mellett számos kisebb papír kereskedését kellett ideiglenesen szüneteltetni hétfőn, egyebek közt a Bookline, a Pannonflax, a Forrás, a Pannunion, a Graphisoft Park és az Állami Nyomda részvényeinek árfolyama lépte át lefelé a tízszázalékos napi ármozgáslimitet.
„Pánik van”
Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház határidős üzletkötője elmondta: az európai bankokkal kapcsolatos negatív hírek hatására erős volt az eladói nyomás az európai piacokon. „Pánik van” – közölte.
Jelentősen esett a német, a lengyel, a brazil és a török piac is. Hétfőn újabb nagy árfolyameséseket könyveltek el az orosz tőzsdéken: a zuhanást a pánikeladások és a külföldi tőzsdékről, valamint a kőolajárakról érkezett hírek okozták, miközben vásárlók hiánya miatt esély sincs a fellendülésre. Az üzletkötő elmondta, hogy az amerikai tőzsdeindex, a Dow Jones Industrial Average is 10 000 pont alá süllyedt. A szakember kiemelte a Richtert, ami a jelentős esés ellenére is tartani tudta árfolyamát. Hozzátette, hogy jó hírek jelentek meg a Mol-ról is, ám ez az árfolyam alakulásában nem látszott.
Elemzők szerint a Mol Nyrt. szempontjából egyértelműen pozitív, hogy a horvát intézményi és kisbefektetők a hétfői információk szerint 21,7 százalék INA-részvényt ajánlottak fel a magyar olajcégnek megvásárlásra. Sőre Balázs elmondta, hogy Budapesten a határidős pozíciók fedezeti többletigénye, illetve kényszereladása miatt az árfolyamok kedden tovább zuhanhatnak.
(MTI)
Korábbi csapatát kiütötte a bombaigazolás, a Chelsea az első döntős a klub-vb-n
