A Magyar Közlöny előző napokban megjelent számaiban három olyan, a rendőrség hivatásos állományának szolgálati jogviszonyát szabályozó miniszteri rendeletet hirdettek ki, melyeket a rendőrségen működő szakszervezeteknek a kiadás előtt még véleményezésre sem küldtek meg – állítja a közlemény.
A szakszervezet szerint ahhoz az utóbbi években sajnos már hozzá kellett szokniuk, hogy az IRM az esetek többségében nem veszi figyelembe az érdekképviseleti szervek javaslatait, az azonban szinte példa nélkül áll – írják –, hogy még formálisan sem tesz eleget a jogalkotásról szóló törvényben meghatározott kötelezettségének. Elfogadhatatlannak és a jogállamiság alapjait megkérdőjelező magatartásnak tarják, hogy az érdekképviseleti szervek alapvető jogosultságait éppen a jogalkotás egészének törvényességért felelős igazságügyi és rendészeti miniszter nem tartja tiszteletben!
A közleményből kiderül: az egyeztetési kötelezettség megsértése miatt arról is csak a sajtóból értesülhettek, hogy a fővárosban szolgálatot teljesítő tiszthelyetteseket az IRM havi 40 ezer forintos lakásvásárlási támogatásban részesíti. A budapesti rendőrhiány orvoslásának szándékát az FRSZ üdvözli, alkotmányossági szempontból azonban aggályosnak tartják az időközben megjelent miniszteri rendelet azon szabályait, melyek a tiszteket és a BRFK-n kívüli más fővárosi és vidéki rendőri szervek teljes személyi állományát kizárják a kedvezményre jogosultak köréből.
Úgy látszik, hogy a kormányzat képviselői még mindig nem vonták le a megfelelő következtetéseket az elmúlt évtized Alkotmánybírósági és Legfelsőbb Bírósági döntéseiből, melyek nem egy esetben jogalkotási mulasztás vagy a munkavállalók közötti indokolatlan különbségtétel következtében az adófizetők pénzéből több milliárd forintos kártérítés kifizetésére kötelezték a rendőrséget és a felettes minisztériumot. Mindezek alapján tiltakoznak a jobbító szándékú, de a rendőrök között indokolatlan különbségtételt eredményező jogszabály ellen, és minden rendelkezésükre álló jogi eszközt igénybe kívánnak venni az előreláthatóan bekövetkező jogsérelmek megakadályozása, illetve orvoslása érdekében – áll a közleményben.
A nyugdíjasok a postán átvehetik majd az élelmiszer-utalványt, ha a kézbesítés sikertelen
