Philadelphia Bulletin
Egy több évtizedes szakmai múltra visszatekintő és a témát a Harvardon is oktató iszlámszakértő szerint Barack Obama nem menne át a kormányalkalmazottakat érintő alapvető hivatali szűrésen sem, amely a nemzetbiztonsági szempontból kényes faktorokat vizsgálja. Mindezt a Philadelphia Bulletin részletezi. A fő probléma az elnökjelölt radikális iszlamistákkal való kapcsolataival van.
Obama költségeit a Hardvard Jogi Egyetemen például az a Khalid al-Manszur fedezte, aki iszlamista nézetei mellett arról is nevezetes, hogy a szaúdi al-Valid bin Talal herceg tanácsadója. Bin Talal a radikális amerikai muszlim szervezet, a CAIR legnagyobb pénzelője. A szintén radikális szervezetekkel (mint a CAIR vagy a MANA) kapcsolatban álló Lukman Abdul-Hakk ingatlanmágnás avatta fel Obama kampány-főhadiszállását, amely a saját tulajdonában levő épületben található.
Mazen Asbahi korábban Obama első muszlim szavazatszerző koordinátora volt, de lemondásra kényszerült, miután kiderült: egy olyan szervezet igazgatótanácsának volt a tagja, melyet a szaúdiak szponzoráltak, s ahol egyik kollégája – Dzsamal Szaid – Hamász-pénzelési botrányba keveredett. Obama második muszlim koordinátora, Minha Huszaini pedig rögtön a kinevezése után olyan muszlimokkal találkozott, akik nyíltan támogatják a Hamászt. Mindemellett a Nation of Islam (Iszlám Nemzet) több vezetője, illetve támogatója is nyíltan Obamát támogatja a jelenlegi elnökválasztáson.
A szakértő szerint John McCain túlzottan jóindulatúan közelített Obamához, pedig a fent említett kapcsolatok elegendőek lennének ahhoz, hogy az elnökjelölt megbukjon azon az átvilágításon, melyen a szövetségi alkalmazottaknak át kell menniük. Mindez erős kétségeket ébreszt azzal kapcsolatban, hogy Obama-e a megfelelő személy arra, hogy betöltse az Egyesült Államok főparancsnoki posztját – vonja le a konklúziót a korábban a külügyminisztériumban is munkálkodó szakember.
Vlagyimir Putyin: Véget ér a nyugati dominancián alapuló világrend korszaka
