Obamát muszlim kapcsolatai miatt támadják

Egy több évtizedes szakmai múltra visszatekintő, korábban a külügyminisztériumban munkálkodó és a témát a Harvardon is oktató iszlámszakértő szerint Barack Obama nem menne át a kormányalkalmazottakat érintő nemzetbiztonsági szűrésen – mindezt a Philadelphia Bulletinben részletezi.

Simon Zoltán
2008. 10. 27. 9:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Philadelphia Bulletin

Egy több évtizedes szakmai múltra visszatekintő és a témát a Harvardon is oktató iszlámszakértő szerint Barack Obama nem menne át a kormányalkalmazottakat érintő alapvető hivatali szűrésen sem, amely a nemzetbiztonsági szempontból kényes faktorokat vizsgálja. Mindezt a Philadelphia Bulletin részletezi. A fő probléma az elnökjelölt radikális iszlamistákkal való kapcsolataival van.

Obama költségeit a Hardvard Jogi Egyetemen például az a Khalid al-Manszur fedezte, aki iszlamista nézetei mellett arról is nevezetes, hogy a szaúdi al-Valid bin Talal herceg tanácsadója. Bin Talal a radikális amerikai muszlim szervezet, a CAIR legnagyobb pénzelője. A szintén radikális szervezetekkel (mint a CAIR vagy a MANA) kapcsolatban álló Lukman Abdul-Hakk ingatlanmágnás avatta fel Obama kampány-főhadiszállását, amely a saját tulajdonában levő épületben található.

Mazen Asbahi korábban Obama első muszlim szavazatszerző koordinátora volt, de lemondásra kényszerült, miután kiderült: egy olyan szervezet igazgatótanácsának volt a tagja, melyet a szaúdiak szponzoráltak, s ahol egyik kollégája – Dzsamal Szaid – Hamász-pénzelési botrányba keveredett. Obama második muszlim koordinátora, Minha Huszaini pedig rögtön a kinevezése után olyan muszlimokkal találkozott, akik nyíltan támogatják a Hamászt. Mindemellett a Nation of Islam (Iszlám Nemzet) több vezetője, illetve támogatója is nyíltan Obamát támogatja a jelenlegi elnökválasztáson.

A szakértő szerint John McCain túlzottan jóindulatúan közelített Obamához, pedig a fent említett kapcsolatok elegendőek lennének ahhoz, hogy az elnökjelölt megbukjon azon az átvilágításon, melyen a szövetségi alkalmazottaknak át kell menniük. Mindez erős kétségeket ébreszt azzal kapcsolatban, hogy Obama-e a megfelelő személy arra, hogy betöltse az Egyesült Államok főparancsnoki posztját – vonja le a konklúziót a korábban a külügyminisztériumban is munkálkodó szakember.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.