A témát napirendre kérő Németország például – az emberi méltóságra hivatkozva – ellenzi a tervet, a soros uniós elnök Franciaország a terrorellenes harc jegyében támogatja azt. A kezdeményező Európai Bizottság képviselője, Jacques Barrot igazságügyi felelős pénteken azt mondta, hogy olyan rendszerről lenne szó, amelyben az utas maga dönthetné el, hogy az ellenőrzést ezzel a berendezésen végezzék vagy másképp, például motozással.
Az Egyesült Államokban már számos repülőtéren működik az úgynevezett testátvilágító készülék, de néhány európai légikikötőt (például a londoni Lutont, az amszterdami Schipholt és a nizzai repülőteret) szinten felszereltek ilyennel. Elutasította a készülékek használatát a napokban az Európai Parlament is.
A miniszterek megállapodtak viszont abban, hogy jobban összehangolják erőfeszítéseiket a törvénytelen internetes tevékenységek, például a gyermekpornográfia terjesztése elleni harcban. Uniós riasztórendszert hoznak létre azok megtalálására, akik ilyen tartalmakat terjesztenek a világhálón. Az uniós rendőri együttműködési szervezet, az Europol egy olyan internetes oldalt is létrehoz, ahol a lakosság is bejelentést tehet illegális oldalak jelenlétéről. A miniszteri ülésen bejelentették, hogy Svájc is befejezte előkészületeit a csatlakozásra a schengeni övezethez. Karácsony környékétől az unióhoz nem tartozó ország határait is ellenőrzés nélkül átléphetik a zónába tartozó tagállamok, köztük Magyarország lakói. A repülőtereken márciustól lép életbe az ellenőrzés mellőzése.
(MTI)

Itt van Orbán Viktor és a BYD vezérének legújabb bejelentése – élőben az Origón