Veszélyesek a gyerekekre az egzotikus háziállatok

Hüllők, majmok, rágcsálók és más egzotikus állatok bukkannak fel egyre gyakrabban házi kedvencként. Ezt a divatot azonban nem ajánlatos követni kisgyerekes családokban és olyanoknak, akiknek immunrendszerével probléma van – állítják amerikai szakemberek.

MNO
2008. 10. 06. 9:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Pediatrics című szaklapban hétfőn megjelent közleményükben az atlantai Emory Egyetem orvosi karának kutatói beszámolnak arról, hogy bár a gyerekorvosok tisztában vannak a házi kedvencekkel kapcsolatos kockázattal, csupán 5 százalékuk tájékoztatja rendszeresen a szülőket és gyerekeket a lehetséges veszélyekről. „A legtöbb nem-tradicionális kedvenc kockázatot jelent az egészségükre nézve, beszerzésük és tartásuk ellenjavallt azokban a háztartásokban, ahol kisgyerek él” – írja Larry Pickering kutatásvezető.

A legtöbb hüllő például szalmonellabaktériumot hordoz. A jelentés szerint az öt év alatti gyerekeknek és az immunrendszeri problémákkal küszködő embereknek szintén kockázatos a szaporodó állatsimogatók látogatása, ahol különlegesebb állatokkal is érintkezésbe lépnek. A lehetséges gondok az allergiától a fertőző betegségek elterjedéséig vezetnek. A tanulmány szerint az egzotikus háziállatok száma 1992 óta 75 százalékkal emelkedett az Egyesült Államokban. 2005-ben mintegy 88 ezer emlőst, 1,3 millió hüllőt és 203 millió halat importáltak illegálisan az Egyesült Államokba. „Az illegális kereskedelem felforgatja a hatóságok által felállított szabályokat, amelyek a betegségek behurcolásának megelőzésére születtek...” – vélik a szakemberek.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.